Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Urban League 2-part Sprint, 11/07/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/814-regional-two-part-sprint-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course A (length: 2.7km, 21 controls)
Point calculations
1,194.81 + (143.22 x (1,423.62 - T)) / 325.12
Other courses: Course B | Course C | Course D | Course BJ

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jonathan Crickmore SYO M 1993 00:15:59 1399
2 Leon Foster AIRE M 1983 00:18:11 1341
3 Joe Thomas MWOC M 1998 00:18:27 1334
4 Euan Tryner SYO M 2004 00:18:33 1332
5 Harrison McCartney OD M 1998 00:18:59 1320
6 George Van Dam HALO M 2001 00:19:02 1319
7 Laura Robertson SYO F 1993 00:19:31 1306
8 Glen Richardson NOR M 1978 00:19:36 1304
9 Martin Ward SYO M 1967 00:19:38 1303
10 Ryan Elliot SYO M 2000 00:19:40 1302
11 Liam Corner MDOC M 1970 00:19:56 1295
12 Thomas Entwistle SYO M 1995 00:19:58 1294
13 Alex Rothman SYO M 1979 00:20:03 1292
14 Matthew Pickering SYO M 1994 00:20:19 1285
15 Matthew Morris SYO M 2004 00:20:23 1283
16 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:21:09 1263
17 Colin Lynch SYO M 1968 00:21:17 1259
18 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:21:30 1254
19 Peter Tryner SYO M 1974 00:21:51 1244
20 Louise Adams EUOC F 1998 00:22:00 1240
21 Chris McCartney OD M 1969 00:22:00 1240
22 Oscar Anglim CLOK M 2000 00:22:14 1234
23 Phillip Winskill WCOC M 1978 00:22:14 1234
24 Craig Lucas LOG M 1997 00:22:17 1233
25 Brendan Anglim CLOK M 1971 00:22:49 1219
26 Chris Lambert SYO M 1991 00:23:13 1208
27 Mark Chapman SYO M 1965 00:23:18 1206
28 Ian Elder IND M 1984 00:24:22
29 River Edis-Smith MDOC M 1999 00:25:03 1160
30 Megan Harrison EPOC F 1999 00:25:22 1151
31 William Martland EPOC M 2004 00:25:59 1135
32 Paul Walwyn Ind M 1980 00:26:18
33 Graeme Addison CLOK M 1967 00:27:20 1099
34 Tamsin Ker CLARO F 2003 00:27:20 1099
35 Naomi Thornton SYO F 2004 00:27:42 1090
36 Paulius Malkevicius IND M 1995 00:28:02
37 Roger Lewis SYO M 1973 00:28:24 1071
38 Enrada Cepele SROC F 1988 00:28:24 1071
39 Mike Byron HALO M 1975 00:28:25 1071
40 Laura Harrison EPOC F 2001 00:28:36 1066
41 Nicola Elder IND F 1984 00:29:20
42 Tony Udris SYO M 1969 00:29:31 1042
43 Simon Hodgson SYO M 1974 00:29:43 1036
44 Steven Taylor IND M 1974 00:30:06
45 David Howsam SYO M 1979 00:30:11 1024
46 Kristian Groom SYO M 1977 00:31:13 997
47 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:33:37 933
48 Doug Banks IND M 1979 00:35:56
49 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 00:37:28 832
50 Erin Anglim CLOK F 2002 00:37:48 823
51 Iain Smith MDOC M 1967 00:42:04 710
- Max Mobus SYO M 2004 00:17:27
- Luigi Lerose SROC M 1977 00:20:07
- Jonathan Luke Gelston AIRE M 1995 00:20:21
- Philip Johnston-Davis RAFO M 1973 00:21:04
Showing results 1 - 55 of 55