Results

Achievements at
orienteering events

The Mitre National Event, SE League and SWELL., 05/12/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.9km, climb: 85m, 22 controls)
Point calculations
1,076.12 + (124.31 x (4,195.13 - T)) / 1,008.28
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tommy Heap SO M 2005 00:49:14 1229
2 Mike Pedley EPOC M 1960 00:49:17 1229
3 Neil Crickmore SO M 1962 00:52:29 1205
4 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:53:15 1199
5 Charles Spence LOK M 1958 00:53:17 1199
6 Brendon Howe SAX M 1969 00:54:46 1188
7 Will Heap SO M 1973 00:55:27 1183
8 Dave Kingham TVOC M 1956 00:55:46 1181
9 Mark Collins DFOK M 1960 00:56:44 1174
10 Andy Jones SLOW M 1958 00:56:51 1173
11 Austin Howe SAX M 2006 00:58:27
12 Daniel Hodson HH M 1994 00:59:36 1152
13 Alex Owen LOK M 1975 01:00:03 1149
14 Stuart Hatfield WAOC M 1981 01:00:06 1149
15 Nikolay Mikhaylyuk TVOC M 1981 01:00:24 1147
16 Jon Chandler LOK M 1967 01:01:18 1140
17 David Hodson HH M 1964 01:01:23 1139
18 Ian Whisson CHIG M 1961 01:03:55
19 Graham Louth WAOC M 1962 01:04:12 1118
20 Chris Rampton WAOC M 1965 01:04:21 1117
21 Neville Baker TVOC M 1953 01:04:37 1115
22 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:05:14 1111
23 Andrew Evans DFOK M 1955 01:06:02 1105
24 Nigel Quinton HH M 1961 01:07:19 1095
25 Tim Boden LOC M 1963 01:07:19 1095
26 Chris Poole TVOC M 1961 01:09:59 1076
27 Ian Byrne SMOC M 1957 01:10:07 1075
28 Sue Carter SLOW F 1967 01:11:28 1065
29 Richard Bostock DFOK M 1964 01:13:40 1048
30 Mark Webster NOC M 1965 01:16:59 1024
31 Ian Byford HH M 1958 01:17:52 1017
32 Adam Leaf HH M 1962 01:19:28 1005
33 Paul Wilson SO M 1962 01:21:10 993
34 Graham Batty HAVOC M 1958 01:24:59 965
35 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:29:46 929
36 James Thornton GO M 1964 01:32:29 909
37 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:39:24 858
38 Iain Ambler CHIG M 1974 01:40:33 850
39 JB Rae-Smith DFOK M 1963 01:43:19 829
40 Graham Denney SAX M 1969 01:45:14 815
41 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:47:37 797
42 Karen Ransley SAX F 1979 01:59:38 708
43 Rachel Rosenthal IND W 02:11:34
44 Elliott Wise IND M 02:12:25
- Keith Davies SLOW M 1965 01:14:06
- Peter Haynes WAOC M 1958 01:14:09
- Mark Thompson TVOC M 1955 01:47:26
Showing results 1 - 47 of 47