Results

Achievements at
orienteering events

The Mitre National Event, SE League and SWELL., 05/12/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.7km, climb: 60m, 12 controls)
Point calculations
940.63 + (112.52 x (3,984.55 - T)) / 913.81
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lyra Medlock WSX F 2007 00:35:48
2 Mick Smith HH M 1948 00:43:08 1113
3 Mark Glaisher SAX M 1951 00:45:53 1092
4 Alan Williamson SO M 1949 00:46:44 1086
5 Maggie Soulsby HH F 2006 00:47:40
6 Oliver Bardsley HH M 2006 00:48:15
7 Sarah Howes SAX F 1959 00:49:35 1065
8 Sean Cronin SAX M 1966 00:50:43 1057
9 David Saunders HH M 1959 00:51:39 1050
10 Philippa Allen CHIG W 1981 00:51:46
11 Stefan Stasiuk BKO M 1951 00:51:48 1049
12 Edward Pond IND M 00:52:08
13 Helen Errington HH F 1961 00:52:41 1042
14 Karen Jones SLOW F 1961 00:55:35 1021
15 John Chappell TVOC M 1948 00:57:15 1008
16 Mike Bolton MV M 1950 00:57:39 1005
17 Andrew CUMMINGS HH M 1952 00:58:04 1002
18 Keiko Conway GO F 1962 00:58:29 999
19 Susan Crickmore SO F 1962 01:00:07 987
20 Vlad Lutsenko CHIG M 2002 01:00:53 981
21 Hedley Calderbank HH M 1951 01:01:04 980
22 Kathleen Haynes WAOC F 1957 01:02:26 970
23 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:02:30 970
24 Philip Gristwood MV M 1949 01:04:21 956
25 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:04:21 956
26 Eliza Hermann HH F 1961 01:04:35 954
27 BARRY BREED HH M 1946 01:06:17 942
28 David Tookey HH M 1953 01:06:55 937
29 Hebe Darwin WAOC F 2007 01:07:25
30 Jacky Dakin SYO F 1961 01:08:41 924
31 Nicola Trotman HH F 1966 01:09:12 920
32 Beryl Pring SAX F 1946 01:10:51 908
33 Emese Svab HH F 1974 01:10:53 908
34 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:10:54 907
35 Milly Askham SMOC F 2005 01:11:04 906
36 Miriam Rosen SROC F 1949 01:11:57 900
37 Alison Saunders HH F 1959 01:12:00 899
38 Hanna Biernacka WAOC F 1976 01:13:01 892
39 Tim Coles BOF M 01:13:04
40 Rosemary Sibley CHIG W 01:13:05
41 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:14:16 883
42 Di Turner SO F 1951 01:15:00 877
43 Ranald Macdonald DVO M 1952 01:19:20 845
44 Julie Collins DFOK F 1960 01:19:58 840
45 Daniel Ronnau-Bradbeer DFOK M 2004 01:22:37 821
46 Viv Hodson HH F 1964 01:23:46 812
47 David LeFevre DFOK M 1957 01:27:59 781
48 Ruth Rhodes SO F 1942 01:35:55 723
49 Viv Macdonald DVO F 1952 01:39:02 700
50 francis ronnau-bradbeer DFOK M 1956 02:08:53 479
- Gabriel Cradden SLOW M 1997 00:25:19
- Sandra Mather SMOC F 1966 00:44:26
- Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:52:52
Showing results 1 - 53 of 53