Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 4, 11/01/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/763-saturday-series-4

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.8km, climb: 70m, 9 controls)
Other courses: White | Orange | Green | Blue | Light Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:12:18
2 Anna Todd SYO F 2008 00:12:33
3 Oliver Maaranen SYO M 2008 00:12:57
4 Wilson Faulkner SYO M 2008 00:13:15
5 William Westaway NETHERG 00:13:31
6 Jake ashpole SYO M 2009 00:13:56
7 Walter Faulkner SYO M 2008 00:14:11
8 Max Wilson TAPTON 00:14:17
9 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:14:48
10 Joseph Guy SYO M 2008 00:14:54
11 Blake Edwards CHEADLE 00:15:10
12 Thomas Phillips BIRKDAL 00:15:30
13 Sidney Werner CARFIEL 00:16:19
14 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:16:22
15 Oscar Peel SYO M 2008 00:16:22
16 Beth Sykes SYO F 2009 00:17:01
17 James Wilson MERCIA 00:17:09
18 Freddie Guy SYO M 2010 00:17:27
19 Hannah Whittaker SYO F 2009 00:18:11
20 Theo Fairbrother GREYSTO 00:18:29
21 James Hamilton LYDGATE 00:18:32
22 Dylan Hodson NETHERG 00:18:48
23 Daniel Anderson SYO M 2014 00:18:55
24 Nathan Peel SYO M 2010 00:18:57
25 Ella Baxter SYO F 2009 00:19:03
26 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:19:24
27 Fry Thacker HATHERS 00:19:49
28 Millie Clemmow ECCLESA 00:19:57
29 Stanley Preston SYO M 2011 00:20:00
30 Sam Day HALLAM 00:20:02
31 Dylan Whitchurch HALLAM 00:20:06
32 Jem Thacker HATHERS 00:20:28
33 Thomas Amos GRINDLE 00:20:36
34 Boris Vasilev HUNTERS 00:20:43
35 Penny Bell SYO F 2009 00:20:56
36 Cally Gillard WOODSEA 00:21:51
37 Seth Robertson UPPERTH 00:22:21
38 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:22:51
39 Euan Lansley CARFIEL 00:23:00
40 Charlie Cash CARTERK 00:23:23
41 Oliver Cash CARTERK 00:23:29
42 Lydia Miller SYO F 2009 00:23:34
43 George Suammell WESTWAY 00:23:40
44 Jasper Davies GREYSTO 00:23:43
45 Tilly Wainwright NETHERG 00:23:58
46 Sophie Suammell WESTWAY 00:24:00
47 Noah Crook NETHERG 00:24:03
48 Evie Millman DOBCROF 00:24:07
49 Grace King SILVERD 00:24:15
50 Eleanor Farrell DOBCROF 00:24:19
51 Isabel Miller HIGHST 00:24:27
52 Flynn Rogers STOCKSB 00:25:25
53 Abigail Howsam SYO F 2009 00:25:49
54 Harriet Hopkins CLIFFOR 00:26:08
55 Oliver Barthelemy ECCLESA 00:26:17
56 Henry Speake ECCLESA 00:26:31
57 Alexander Barthelemy ECCLESA 00:26:33
58 Jack Harris-Illidge SYO M 2013 00:27:10
59 Sophie Backhouse WHARNCL 00:27:12
60 Isobel Parkes CARFIEL 00:28:01
61 Max Robinson DRONFIE 00:28:29
62 Rowan Carr CARTERK 00:28:47
63 Noah Turner DOBCROF 00:30:11
64 Ralph Coe TOTLEY 00:31:08
65 Pajlina Cristos TIDESWE 00:31:22
66 Arthur Werner CARFIEL 00:31:28
67 Oscar Pauhe HUNTERS 00:32:31
68 Charlotte Smith ECCLESF 00:33:02
69 Lara Hopper Ind 00:35:11
70 Hazel Hill SYO F 1969 00:35:15
71 Rose Gudgeon STWILFR 00:36:46
72 Nancy Williams WESTWAY 00:36:46
73 Alex Stewart BRADWAY 00:36:57
74 Oskar Woods SYO M 2010 00:37:30
75 Beau Elliot RAINBOW 00:38:06
76 Lily Stott KINGED 00:39:12
77 Jacob Clark WILLIAM 00:39:50
78 Edward Taylor-James WILLIAM 00:39:52
79 William Knapton WILLIAM 00:39:56
80 Peter Robinson Pell HATHERS 00:41:01
81 Benjamin Lilloman HATHERS 00:41:07
82 Bryn Lansley - 00:41:59
83 Edward Winters HUNTERS 00:43:37
84 Naomi Newton BURBAGE 00:44:04
85 Jonah Newton BURBAGE 00:44:08
86 Sam Havenhand SYO M 2007 00:44:33
87 Luke Miles HALLAM 00:44:34
88 Sid Menakuru SYO M 2009 00:44:59
89 Zachary Black OUGHTIB 00:45:38
90 Thea Stavert-Dobson SYO F 2009 00:45:46
91 Jessica Bridges MALINBR 00:48:25
92 Elspeth Buchanan SACRED 00:48:27
93 Anabel Berry - 00:54:36
94 Rose Davies NEWFIEL 00:54:37
95 Sofia Nikolaeva LYDGATE 01:01:18
96 Nia Cooke HIGHST 01:06:16
97 Victoria Smith SYO F 2008 01:09:24
- Tilen Whitworth SYO M 2009 00:15:57
- Alex Hess ret WHARNCL 00:18:03
- Rory Keen SYO M 2010 00:19:54
- Dom McDermott ret M 00:23:47
- Thomas Farrall ret ECCLESA 00:32:04
- Matthew Havenhand SYO M 2009 00:32:21
- Oliver Smith ret GREYSTO 00:38:05
- Lola Shirtcliffe ret STWILFR 00:38:57
- Alex McDonald ret DORE 00:43:12
- Gabriel Barnes ret NOTREDA 00:48:58
- Alice Pieters SYO F 2009 00:17:33
- Toby Townsend SYO M 2007 00:23:46
- Samuel Sercombe mp HIGHST 00:29:48
- Thomas Sercombe mp HIGHST 00:29:54
- Amelie Speake mp ECCLESA 00:31:25
- Eli Winters mp HUNTERS 00:38:15
- Angus Buchanan mp SACRED 00:40:36
- Will Fairbrother mp - 00:44:09
Showing results 1 - 115 of 115