Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 4, 11/01/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/763-saturday-series-4

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Orange (length: 2.4km, climb: 100m, 10 controls)
Other courses: White | Yellow | Green | Blue | Light Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Conrad Reuber SYO M 2006 00:19:40
2 Leni Scott SYO M 2006 00:19:52
3 Sam Todd SYO M 2006 00:20:03
4 James Bryant SYO M 2007 00:21:06
5 Benjamin Townsend SYO M 2006 00:24:01
6 Freya Tryner SYO F 2007 00:24:56
7 Ewan Mackie Penisto 00:27:32
8 Isaac Oliver SYO M 2007 00:27:51
9 Tom Holdsworth M 00:28:25
10 Oscar Peel SYO M 2008 00:30:21
11 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:31:41
12 John Doyle SYO M 2007 00:32:51
13 Ciara Keen SYO F 2006 00:33:37
14 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:33:46
15 Eva Campbell GRINDLE 00:35:44
16 Oona Miller CARFIEL 00:35:48
17 Judith Cudden SYO F 1975 00:35:58
18 Lucy Xu SHEFHI 00:36:18
19 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:36:33
20 Alfie Campbell GRINDLE 00:36:52
21 Lola Mead HIGHST 00:38:03
22 William Preston SYO M 2009 00:38:50
23 Ruth Yeomanson SYO F 2007 00:40:08
24 Rebecca Evans NOTREDA 00:41:46
25 Olivia Heley NOTREDA 00:41:47
26 Ben Heley NOTREDA 00:42:56
27 Joseph Loughran STWILFR 00:43:00
28 Patrick Smith STWILFR 00:43:10
29 Oliver Craggs SYO M 2007 00:43:10
30 Jonah Halse NEWFIEL 00:43:35
31 Ariane Edwards CHEADLE 00:44:05
32 Daniel Hill SYO M 2005 00:45:08
33 Daniele Fagiolind 00:46:45
34 Jo Yeoman F 00:47:00
35 Thomas Norman GREYSTO 00:47:58
36 Finn Mackie GREYSTO 00:47:59
37 Maxwell Groom SYO M 2010 00:49:19
38 Benjamin Bedford BIRKDAL 00:50:12
39 Tana Holmes SYO F 1963 00:50:20
40 Orla Speakman STMARIE 00:54:24
41 Erin Lidgett STMARIE 00:54:24
42 Arlene McLeish F 00:54:58
43 Kath Watson SYO F 1975 00:55:29
44 Ralph Coe TOTLEY 00:55:35
45 Richard Stirland LONGSTO 00:59:36
46 Luke Phoenix SYO M 2007 01:00:47
47 Colin France IND M 01:08:54
48 Simon Barnes IND M 01:09:01
49 Zachary Black OUGHTIB 01:09:26
50 Matthew Bagnall SYO M 2007 01:09:26
- Millie Norman SYO F 2006 00:44:15
- Abbie Oliver ret TAPTON 01:04:29
- Martha Ellison ret HOPEVAL 20:38:00
- Lotte Sykes mp HIGHST 00:29:36
- Maria Vasileva mp HIGHST 00:37:27
- Dougal Dunningham Ward SYO M 2011 00:47:56
Showing results 1 - 56 of 56