Results

Achievements at
orienteering events

Bush Heath (UKOL), 09/10/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Green (M16,M65,M70,W16,W45,W50,W55,W60,W70) (length: 4.84km, climb: 10m, 14 controls)
Point calculations
973.30 + (90.57 x (3,779.91 - T)) / 681.40
Other courses: UKOL Brown (M18,M20,M21,M35,M40) | UKOL Blue (M45,M50,M55,M60,W21,W35,W40) | UKOL Short Green (M75,M80,W65,W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oliver Prince SOS M 2006 00:33:28
2 Ian Ditchfield MV M 1956 00:44:42 1119
3 Mick Smith HH M 1948 00:47:10 1100
4 Helen Errington HH F 1961 00:47:55 1094
5 Philip Eeles SOC M 1955 00:48:04 1092
6 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:48:23 1090
7 Camilla Darwin WAOC F 1969 00:48:50 1086
8 Tony Farrow M 1956 00:49:03
9 Keith Willdig OD M 1949 00:51:54 1062
10 Mick Liston NOR M 1949 00:53:19 1051
11 Jill Blount SO F 1960 00:54:09 1044
12 Bob Hill RAFO M 1956 00:54:27 1041
13 Chris Brown WAOC M 1952 00:57:00 1021
14 Kez Latham WAOC F 1969 00:58:28 1009
15 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:59:33 1001
16 Tegan Frampton HH F 2005 01:00:10 996
17 Milly Askham SMOC F 2005 01:00:38 992
18 Emma Jarrett WAOC F 1976 01:00:39 992
19 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:00:47 991
20 Janet Cronk WAOC F 1957 01:00:47 991
21 Hebe Darwin WAOC F 2007 01:01:24
22 Ian Shephard M 1956 01:02:51
23 Nicholas Pugh SOS M 1951 01:03:05 973
24 Ian Smith WAOC M 1956 01:04:18 963
25 Julia Baldwin SUFFOC F 1970 01:04:47 959
26 Jason Dunning WAOC M 1975 01:05:39 952
27 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:06:47 943
28 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:06:59 942
29 Jamie Austin-Mills NOR M 1980 01:09:22 923
30 Simon Hooton SUFFOC M 1956 01:09:51 919
31 Peter Waldron NOR M 1956 01:09:53 918
32 Philip Brown NOR M 1953 01:12:10 900
33 Katharine Bartram NOR F 1972 01:12:44 896
34 Rob Askham SMOC M 1974 01:15:25 874
35 Karen Goldsworthy NOR F 1965 01:16:37 865
36 Helen Hague WAOC F 1969 01:16:43 864
37 Sandra Mather SMOC F 1966 01:18:56 846
38 Anthony Biggs HAVOC M 1949 01:19:22 843
39 Hanna Biernacka WAOC F 1976 01:25:03 797
40 Caroline Louth WAOC F 1961 01:30:00 758
41 Louise Goddard SUFFOC F 1973 01:30:51 751
42 Chris Gay SUFFOC F 1950 01:46:32 626
43 Sue Woods WAOC F 1957 01:47:39 617
44 Leanne Bailey NOR F 1979 01:48:52 608
Showing results 1 - 44 of 44