Results

Achievements at
orienteering events

SLOW SE League Event Incorporating OK Nuts, 10/04/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/ok-nuts-2022-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BLUE (length: 5.6km, climb: 205m, 21 controls)
Point calculations
1,093.63 + (76.16 x (4,405.18 - T)) / 829.90
Other courses: BLACK | BROWN | SHORT BROWN | SHORT BLUE | GREEN | SHORT GREEN | VERY SHORT GREEN | ORANGE | YELLOW | LIGHT GREEN | WHITE

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stephen Keyes SN M 1961 00:45:03 1250
2 Alun Jones TVOC M 1954 00:48:50 1229
3 Roger Thetford TVOC M 1962 00:49:15 1227
4 Axel Blomquist SN M 1952 00:50:59 1217
5 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:52:38 1208
6 Paul Fox SN M 1962 00:55:06 1194
7 Neil Crickmore SO M 1962 00:57:13 1183
8 Steve Bailey SN M 1959 00:57:42 1180
9 Stefan Peykov SLOW M 1967 00:59:25
10 Andrew Evans DFOK M 1955 01:00:52 1163
11 Pete Couldery GO M 1959 01:02:49 1152
12 Jocie Hilton SN F 2006 01:03:44 1147
13 Mike Frizzell BADO M 1958 01:04:06 1145
14 Charles Spence LOK M 1958 01:04:54 1141
15 Nick Green GO M 1962 01:05:22 1138
16 Kevin Harding HH M 1959 01:05:33 1137
17 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:06:14 1133
18 Steve Jarvis SO M 1963 01:06:34 1131
19 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:06:53 1130
20 Thomas Borne FRÖLUND M 1967 01:07:13
21 Mark Feltham MV M 1962 01:08:03 1123
22 Phil Conway GO M 1963 01:09:01 1118
23 Derick Mercer BKO M 1964 01:09:29 1115
24 Dave Chapman SN M 1953 01:10:37 1109
25 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:11:21 1105
26 Stephen McKinley SN M 1964 01:12:35 1098
27 Jon Chandler LOK M 1967 01:12:53 1097
28 Robert Lines SO M 1965 01:13:21 1094
29 Geoff Hancox SN M 1980 01:14:07 1090
30 Sue Bett SN F 1967 01:15:35 1082
31 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:15:44 1081
32 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 01:16:20 1078
33 Chris Poole TVOC M 1961 01:17:19 1072
34 Katie Clarke SN F 1971 01:17:31 1071
35 Aimee Darley SN F 2003 01:18:31 1066
36 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:18:57 1063
37 Eddie Whittle BKO M 1969 01:19:05 1062
38 Keith Davies SLOW M 1965 01:20:23 1055
39 Nicki Adams SLOW F 1978 01:20:46 1053
40 Andrew Hannaford SO M 1955 01:20:58 1052
41 Robin Wilson SO M 1959 01:20:59 1052
42 Peter Carlill NOR M 1958 01:22:33 1043
43 Ian Byford HH M 1958 01:23:58 1036
44 Rachel Banham TVOC F 1992 01:26:12 1023
45 Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:27:15 1017
46 David Marsh SO M 1963 01:27:55 1014
47 Michael Merritt SO M 1957 01:28:49 1009
48 JB Rae-Smith DFOK M 1963 01:29:30 1005
49 James Thornton GO M 1964 01:29:39 1004
50 Adam Leaf HH M 1962 01:30:27 1000
51 Eleanor Broughton SLOW F 1985 01:33:08 985
52 Tim Keogh MV M 1963 01:36:40 966
53 Camilla Darwin WAOC F 1969 01:42:16 935
54 Mark Salthouse SO M 1963 01:43:26 928
55 Graham Batty HAVOC M 1958 01:48:52 898
56 Paul Wilson SO M 1962 01:52:33 878
57 Kevin Parkes HH M 1958 02:05:25 807
58 Colin Jackson HAVOC M 1959 02:16:35 746
- Frank Edge SN M 1956 00:53:55
- Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 01:13:02
- Janusz Holender TVOC M 1959 01:42:59
Showing results 1 - 61 of 61