Results

Achievements at
orienteering events

Galoppen , 21/11/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.1km, climb: 370m, 15 controls)
Point calculations
1,134.56 + (81.47 x (4,691.72 - T)) / 1,006.82
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Methven BKO M 2005 00:44:19 1299
2 David Roome SROC M 1982 00:49:14 1275
3 Ruben Razzetti BL M 2006 00:50:12
4 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:51:12 1266
5 Thomas Rollins SN M 2007 00:52:08
6 Oliver Prince SOS M 2006 00:55:09
7 William Thomas DEVON M 2005 00:56:17 1241
8 Chris Heppenstall LOC M 1979 00:57:55 1233
9 Peter Scott LOC M 2005 00:58:32 1230
10 Dai Bedwell DVO M 1967 01:00:38 1220
11 Matthew Owen BOK M 1966 01:00:47 1219
12 Liam Green CLOK M 2005 01:01:42 1215
13 Laura Brown LOC F 2005 01:01:59 1213
14 Robert Campbell LOC M 1966 01:02:18 1212
15 Guy Owen BOK M 2005 01:03:36 1205
16 Issy Sunley WCOC F 2005 01:04:24 1202
17 Mark Simmonds LOC M 1963 01:04:31 1201
18 James Birkinshaw WCOC M 2003 01:06:46 1190
19 Peter Moseley SROC M 1977 01:07:10 1188
20 Richard Sharp TVOC M 1964 01:08:18 1183
21 Jake O'Donnell DVO M 2006 01:08:39
22 Juliette Soulard OD F 1971 01:08:43 1181
23 Steve Holmes WCOC M 1969 01:09:13 1178
24 Simon Filmore LOC M 1956 01:09:36 1176
25 Joel Taylor TVOC M 2005 01:09:45 1176
26 Daniel Heppell WCOC M 2006 01:10:23
27 Alex Finch SROC M 1959 01:11:11 1169
28 Martin Skinner WCOC M 1964 01:11:12 1169
29 George Hare NATO M 1964 01:11:29 1167
30 Nicholas Evans WCOC M 1960 01:12:05 1164
31 Richard Tiley LOC M 1958 01:12:17 1163
32 Emily Turner LOC F 2004 01:13:06 1159
33 Mike Hooper LOC M 1971 01:13:26 1158
34 David Gray MDOC M 1979 01:13:44 1156
35 Finlay Anderson BOK M 2006 01:13:45
36 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:15:02 1150
37 Owain Rice BL M 1990 01:15:40 1147
38 Andy Hemsted HOC M 1949 01:17:27 1138
39 Andy Lewsley BL M 1955 01:19:05 1130
40 Rebekah Beadle LOC F 1963 01:19:36 1128
41 Harriet Lawson OD F 1995 01:19:44 1127
42 Richard Wilson AIRE M 1953 01:19:59 1126
43 Stuart Crawford WCOC M 1968 01:20:04 1125
44 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 01:20:28 1124
45 Alison Fryer MDOC F 1991 01:20:52 1122
46 Chris Pollitt WCOC M 1961 01:21:10 1120
47 Theo Steventon-Barnes SUFFOC M 2006 01:21:25
48 Andy Robinson LOC M 1954 01:22:00 1116
49 Duncan Conway LOC M 1967 01:22:13 1115
50 Christine Goulding BL F 1963 01:22:25 1114
51 Isabel Berry BL F 1981 01:24:15 1105
52 Jonty Cope NATO M 2005 01:24:32 1104
53 Arthur Mitchell HOC M 2006 01:26:10
54 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:26:22 1095
55 Ginny Hudson NGOC F 1962 01:26:47 1093
56 Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:27:14 1091
57 Scott Ashworth WCOC M 1977 01:27:57 1087
58 Benedict Sanderson NATO M 2006 01:29:13
59 Ian Porter SROC M 1969 01:29:59 1077
60 Darren Cook DVO M 1971 01:30:13 1076
61 Jocie Hilton SN F 2006 01:30:31
62 Katherine Hampshire NN F 1969 01:30:48 1073
63 Julia Preston SROC F 1982 01:31:13 1071
64 Deb Murrell SROC F 1966 01:31:16 1071
65 Jo Matthew SROC F 1974 01:34:11 1057
66 Liz Heaton LOC F 1981 01:35:43 1049
67 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:38:19 1037
68 Judith Wood PFO F 1962 01:39:27 1031
69 Freya Askham SMOC F 1974 01:43:03 1014
70 John Lebeter CLARO M 1955 01:47:22 993
71 Meg Baker NN F 1992 01:50:49 976
72 Jim Hayward BOK M 1963 01:59:36 934
73 Andrew Ridgway NOC M 1962 02:00:26 929
74 Nicola Hart DVO F 1962 02:07:07 897
75 Rebecca McCreadie DEE F 1976 02:08:48 889
76 Stephen Eastley BL M 1954 02:26:11 804
- Emma Crawford WCOC F 2005 00:38:28
- Peter Haines AIRE M 1954 01:04:11
- Dominic Wathey MDOC M 2005 01:08:21
- John Green CLOK M 1972 01:36:54
- Tracey Barker SOS F 1968 01:40:19
- Joanna Abbott NATO F 1976 01:55:11
Showing results 1 - 82 of 82