Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 5 (UKOL), 06/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C8 (M65,W50) (length: 5.15km, climb: 225m, 11 controls)
Point calculations
1,086.47 + (81.03 x (5,374.79 - T)) / 1,274.83
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C9 (W16,W18) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jeff Powell Davies BL M 1980 00:53:47 1223
2 Jenny Peel SYO F 1968 00:55:41 1216
3 Juliette Soulard OD F 1971 00:58:06 1207
4 Lucy Wiegand SYO F 1968 01:02:34 1189
5 Peter Haines AIRE M 1954 01:04:39 1182
6 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:05:48 1177
7 Alistair Duguid TAY M 1975 01:06:10 1176
8 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:06:34 1174
9 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:07:45 1170
10 Melanie Slade SN F 1968 01:11:29 1155
11 Callum Scott BASOC M 1956 01:14:25 1144
12 Ruth Ker CLARO F 1967 01:17:59 1131
13 Grant Carstairs TAY M 1954 01:20:48 1120
14 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:22:26 1114
15 Adrian Taylor DEVON M 1955 01:22:40 1113
16 Natasha Conway AIRE F 1971 01:23:21 1110
17 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:23:56 1108
18 Heather Hartman INT F 1970 01:24:18 1107
19 Ianka Evans POTOC F 1967 01:25:22 1103
20 Vanessa Lawson NGOC F 1971 01:26:42 1097
21 Graham Pring KERNO M 1955 01:30:05 1085
22 Diane Jacks WRE F 1968 01:31:56 1077
23 Moira Chapman SYO F 1971 01:32:02 1077
24 Stephen Eastley BL M 1954 01:34:21 1068
25 Maire Convery TAY F 1967 01:37:20 1057
26 DENIS Murphy LVO M 1956 01:42:13 1038
27 Nicola Melville FVO F 1969 01:42:22 1038
28 Sarah Bayliss WRE F 1968 01:44:00 1031
29 Richard Wilson AIRE M 1953 01:45:01 1028
30 Karen French WIM F 1967 01:45:13 1027
31 Steve Robertson QO M 1953 01:47:24 1019
32 Bryan Greener EBOR M 1972 01:55:51 986
33 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:58:58 974
34 David Rosen SROC M 1953 02:00:51 967
35 Paul Watson MDOC M 1974 02:01:00 967
36 Katja Neumann MAROC F 1969 02:01:22 965
37 Charlie Woodward AYROC M 1954 02:03:19 958
38 Graham Johnson DVO M 1955 02:10:38 930
39 Adrian Lovell WIM M 1954 02:16:14 909
40 Tom Woodham AIRE M 1974 02:22:14 886
41 Sandra Rathjen ELO F 1971 02:29:50
- Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:05:48
- Mike Capper WAOC M 1955 01:37:11
Showing results 1 - 43 of 43