Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 02/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C13 (M75,W65) (length: 2.45km, climb: 25m, 11 controls)
Point calculations
988.76 + (83.52 x (2,175.18 - T)) / 611.01
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35,W21) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andy Creber NGOC M 1958 00:21:09 1113
2 Roger Thomas WCOC M 1960 00:22:13 1104
3 Allie Wilson Craw NATO M 1954 00:22:45 1100
4 Andrew Yeates WCH M 1960 00:23:19 1095
5 Rosalind Jennings GO F 1976 00:23:43 1092
6 Ian Searle GRAMP M 1960 00:25:04 1081
7 Richard Cummings WCOC M 1959 00:25:37 1076
8 Stephen Kimberley DVO M 1958 00:26:19 1070
9 Dennis Hooton CLOK M 1961 00:27:31 1060
10 Blair Young TINTO M 1957 00:27:47 1058
11 Eric Lovie GRAMP M 1959 00:27:53 1057
12 Penny Bickle EBOR F 1980 00:28:15 1054
13 Jill Smith EBOR F 1954 00:28:47 1050
14 David Coustick FVO M 1945 00:28:51 1049
15 David Dann MDOC M 1956 00:29:02 1048
16 Raymond Wren BL M 1946 00:29:10 1047
17 Dave Brown HALO M 1957 00:29:37 1043
18 Stephen Fellbaum LOC M 1960 00:31:56 1024
19 Pauline May PFO F 1981 00:31:59 1024
20 Stella Lewsley BL F 1954 00:32:13 1022
21 Keith Henderson WIM M 1942 00:32:20 1021
22 Helen Rennie WCOC F 1973 00:32:36 1019
23 Brian Shaw SYO M 1942 00:32:36 1019
24 Louise Preston SYO F 1978 00:33:03 1015
25 Helene Lecomte EBOR F 1978 00:33:09 1014
26 Neil McLean GRAMP M 1943 00:33:10 1014
27 Marika Chandler F 1981 00:33:16
28 Keith Jones WAROC M 1961 00:34:37 1002
29 Tom Edelsten GO M 1943 00:35:00 999
30 Tom Mills NGOC M 1946 00:35:10 998
31 Richard Goodwin WCOC M 1957 00:35:11 998
32 Rosie Wych QO F 1955 00:35:12 997
33 Christine Kiddier BL F 1952 00:35:34 994
34 Nicola Gardner FVO F 1955 00:35:40 994
35 Lyn West SOS F 1954 00:35:48 992
36 Jennifer Murphy DEE F 1980 00:35:57 991
37 Susan Guy SYO F 1978 00:36:19 988
38 Sarah Gamble LVO F 1975 00:36:24 988
39 Andy Tivendale MAROC M 1946 00:36:35 986
40 Lizzie Rose ECKO F 1976 00:37:13
41 Mark Elder CLYDE M 1957 00:37:16 980
42 Amelia Petrie CLYDE F 1956 00:37:50 976
43 Mike Callow WRE M 1941 00:38:10 973
44 Derek Gale DVO M 1944 00:38:31 970
45 Pauline McAdam RR F 1955 00:39:47 960
46 Brian Jackson SROC M 1946 00:39:47 960
47 Sarah O'Sullivan MAROC F 1979 00:40:27 954
48 Robert Philp KFO M 1945 00:41:14 948
49 Michael Wilkinson HOC M 1957 00:41:48 943
50 Karen O'Donnell SLOW F 1973 00:41:56 942
51 Karen Clark EBOR F 1955 00:41:59 942
52 David Nichol AYROC M 1958 00:42:25 938
53 Elizabeth Carter AIRE F 1953 00:43:37 928
54 Wendy Carlyle AIRE F 1956 00:44:41 920
55 Catherine Slade SAX F 1976 00:46:13 907
56 Julian Lailey SROC M 1946 00:48:37 887
57 Jim Mitchell PFO M 1942 00:52:40 854
58 J K Astin WSX F 1953 00:55:00 835
59 Alan Simpson CLOK M 1943 00:55:25 832
60 Viv Macdonald DVO F 1952 00:55:59 827
61 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 00:57:33 814
62 Rachel Mather MAROC F 1975 01:01:25 782
63 Tony Wagg MDOC M 1945 01:04:32 757
64 Hilary Scott BASOC F 1953 01:13:55 680
65 Erik Van Der Kam GRAMP M 1942 01:28:52 557
- Valerie Belton CLYDE F 1956 01:03:48
Showing results 1 - 66 of 66