Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 02/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 1.9km, climb: 55m, 9 controls)
Point calculations
882.95 + (153.30 x (2,070.83 - T)) / 781.11
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35,W21) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C20 | C21 | C22

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lyra Medlock WSX F 2007 00:15:05
2 Freya Tryner SYO F 2007 00:17:06
3 Ellie Darlow RR F 2007 00:17:18
4 Ruth Gooch MAROC F 2007 00:17:21
5 Grace French WIM F 2007 00:19:05
6 Leon Ricketts AIRE M 1976 00:20:56 1043
7 Margaux Hodgson SYO F 2008 00:23:03
8 Andrew White HOC M 1956 00:23:06 1017
9 Emma Young TINTO F 00:23:10
10 Laura Barrett SN F 2005 00:23:43 1010
11 Alex Crawford WCOC F 1971 00:24:20 1003
12 Meredith Moody BOK F 1997 00:24:31 1001
13 Taylor Gooding SOS F 2007 00:24:33
14 Sophie Crawford WCOC F 2008 00:24:41
15 Charlotte Slade SN F 2008 00:27:34
16 Lindsay McManamon TAY F 1981 00:29:48
17 Maria Gaines BL F 2008 00:30:32
18 Judith Cudden SYO F 1975 00:31:35 917
19 Suzanne Relton EBOR F 1957 00:31:50 915
20 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:31:53
21 Matthew Birkinshaw WCOC M 2006 00:31:54
22 Gary Gladman M 1961 00:32:43
23 Lorna Young TINTO F 1959 00:33:22 896
24 David Relton EBOR M 1952 00:34:36 882
25 Isabelle Groom SYO F 2007 00:36:16
26 Alison Stewart ECKO F 1961 00:38:41 834
27 Gillian Tuddenham TAY F 1981 00:41:22
28 Susan Twissell INT F 1967 00:42:46 786
29 Caroline Black F 1971 00:43:19
30 Anne Gager SROC F 1959 00:43:37 776
31 Pam Brown HALO F 1959 00:44:09 769
32 Cinnamon Hodgson SYO F 1970 00:44:40 763
33 Ben Cronin SAX M 2006 00:44:57
34 Anna Smith FVO F 2002 00:45:01
35 Lucy Macleod F 1971 00:50:05
36 Nancy Scott F 00:50:49
37 Elspeth Hooton EBOR F 1961 01:00:52 573
38 Gee-Hae Kim GO F 1983 01:07:13 498
39 Debbie Ewing WIM F 1979 01:07:58 489
40 Jane Hunter WCOC F 1967 01:16:53 384
- Karen White LEI F 1967 00:56:27
Showing results 1 - 41 of 41