Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 02/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C20 (length: 1.925km, climb: 25m, 10 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35,W21) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C21 | C22

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ella Baxter SYO F 2009 00:12:07
2 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:13:20
3 Alice Pieters SYO F 2009 00:14:41
4 Lucy Ward INT F 2010 00:14:48
5 Aidan Bourne EPOC M 2007 00:15:30
6 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:16:39
7 Mairi Rathjen ELO F 2010 00:17:41
8 Eskarina Medlock WSX F 2009 00:17:43
9 Maxwell Groom SYO M 2010 00:17:51
10 Freddie Guy SYO M 2010 00:18:15
11 Oliver Lewis QO M 2008 00:18:41
12 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:19:54
13 William Cole PFO M 2008 00:21:48
14 Anna Wilson PFO F 2010 00:21:50
15 Adam Landels OD M 2009 00:21:54
16 Lawrie COPE NATO M 2008 00:22:00
17 Jack Beavers AIRE M 2008 00:22:02
18 William Preston SYO M 2009 00:22:20
19 Olly Murphy DEE M 2007 00:22:25
20 Hiroki Holmes WCOC M 2010 00:22:36
21 Oskar Woods SYO M 2010 00:23:39
22 Mark Tuddenham TAY M 1971 00:23:40
23 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:24:32
24 Nathan Peel SYO M 2010 00:25:10
25 Kathryn Readhead SN F 2006 00:25:12
26 Jack Corrigan M 2002 00:25:22
27 Jess Miklausic NGOC F 1981 00:25:39
28 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:26:04
29 Luke Evans M 2008 00:26:45
30 Seb Darlow RR M 2010 00:26:50
31 Kirsty Black F 1986 00:28:17
32 Hannah Birkinshaw WCOC F 2008 00:29:49
33 Jethro Murray LOCAL M 2010 00:31:44
34 Johanna Powell WAOC F 1976 00:32:28
35 Kate Jarrett WAOC F 2009 00:34:50
36 Dara Tivendale MAROC F 2010 00:35:02
37 William Jennings GO M 2008 00:35:02
38 Emma Kyd MDOC F 2006 00:39:03
39 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:39:36
40 Freyja Abbott F 00:40:13
41 Erinn Abbott F 00:40:17
42 Rosie McNamara AYROC F 2008 00:43:07
43 Christine Williams SYO F 1956 00:44:37
44 Daniel Meredith EBOR M 2010 00:46:49
45 Daniel Wilson PFO M 2009 00:49:53
46 Richard Askham SMOC M 2007 00:49:58
47 Annabelle Lewis QO F 2007 00:50:15
48 Rachael Cole PFO F 1994 00:50:49
49 Lois Bishop LEI F 2004 00:53:37
50 Fiona Sneyd KERNO F 1957 01:07:07
- Kirsty Laverack WAROC F 2002 01:00:35
Showing results 1 - 51 of 51