Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 02/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C8 (M65,W50) (length: 3.325km, climb: 70m, 12 controls)
Point calculations
1,090.94 + (71.34 x (2,545.25 - T)) / 462.31
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35,W21) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:30:56 1197
2 Jeff Powell Davies BL M 1980 00:30:57 1197
3 Peter Haines AIRE M 1954 00:30:59 1197
4 Alistair Duguid TAY M 1975 00:31:44 1190
5 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:31:55 1188
6 Heather Hartman INT F 1970 00:32:52 1179
7 Jenny Peel SYO F 1968 00:34:04 1168
8 Lee Beavers AIRE M 1979 00:34:21 1166
9 Callum Scott BASOC M 1956 00:34:40 1163
10 Juliette Soulard OD F 1971 00:35:24 1156
11 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:36:55 1142
12 Ruth Ker CLARO F 1967 00:36:58 1141
13 Adrian Taylor DEVON M 1955 00:37:05 1140
14 Grant Carstairs TAY M 1954 00:38:16 1129
15 Natasha Conway AIRE F 1971 00:39:21 1119
16 John Broadhead WRE M 1955 00:39:27 1118
17 Paul Duley GRAMP M 1954 00:39:28 1118
18 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:40:12 1112
19 Ianka Evans POTOC F 1967 00:40:22 1110
20 Steve Robertson QO M 1953 00:40:55 1105
21 Susannah Macmillan ECKO F 1968 00:41:04 1103
22 Karen French WIM F 1967 00:41:15 1102
23 Gareth Evans M 1981 00:41:58
24 Roger Gooding SOS M 1974 00:42:20 1092
25 Mike Capper WAOC M 1955 00:42:53 1087
26 Matthew Cochrane SROC M 1954 00:42:53 1087
27 Stephen Eastley BL M 1954 00:42:53 1087
28 Graham Johnson DVO M 1955 00:43:05 1085
29 Graham Pring KERNO M 1955 00:43:29 1081
30 Michael Atkinson ELO M 1977 00:43:38 1080
31 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:44:00 1076
32 Jenny Lightfoot SYO F 1970 00:44:01 1076
33 Sarah Bayliss WRE F 1968 00:44:10 1075
34 Nicola Melville FVO F 1969 00:44:11 1075
35 Adrian Lovell WIM M 1954 00:47:43 1042
36 Colin West SOS M 1955 00:48:39 1033
37 Diane Jacks WRE F 1968 00:49:35 1025
38 Sean O'Sullivan MAROC M 1980 00:49:40 1024
39 Bronwen Doyle SYO F 1967 00:50:08 1020
40 Denis Murphy LVO M 1956 00:50:09 1019
41 Moira Chapman SYO F 1971 00:50:18 1018
42 Vanessa Lawson NGOC F 1971 00:51:08 1010
43 Bryan Greener EBOR M 1972 00:54:15 981
44 David Rosen SROC M 1953 00:55:48 967
45 Diane Mailer ECKO F 1971 00:56:41
46 Robert Shenton BAOC M 1972 00:56:59 956
47 Tom Woodham AIRE M 1974 00:57:10 954
48 Paul Watson MDOC M 1974 00:59:31 933
49 Charlie Woodward AYROC M 1954 00:59:35 932
50 Sandra Rathjen ELO F 1971 01:07:22
- Melanie Slade SN F 1968 01:03:39
Showing results 1 - 51 of 51