Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 6, 14/03/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/765-saturday-series-6

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.8km, climb: 100m, 11 controls)
Other courses: White | Orange | Light Green | Short Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ella Baxter SYO F 2009 00:10:14
2 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:11:35
3 Anna Todd SYO F 2008 00:11:42
4 Oscar Peel SYO M 2008 00:11:45
5 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:11:57
6 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:12:09
7 Sofia Stephenson SYO F 2007 00:12:25
8 Oskar Woods SYO M 2010 00:13:13
9 Wilson Faulkner SYO M 2008 00:13:16
10 Beth Sykes SYO F 2009 00:13:18
11 Oliver Maaranen SYO M 2008 00:13:24
12 James Wilson MERCIA 00:13:31
13 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:13:41
14 Joseph Guy SYO M 2008 00:14:09
15 Walter Faulkner SYO M 2008 00:14:13
16 Flynn Rogers STOCKSB 00:14:20
17 Max Robinson DRONFIE 00:14:48
18 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:14:50
19 Charlotte Smith ECCLESF 00:15:28
20 Sidney Werner CARFIEL 00:15:32
21 William Westaway NETHERG 00:16:30
22 Frankie Burgoin HUNTER 00:16:52
23 Daniel Anderson SYO M 2014 00:17:08
24 Amos Halse MEERSBR 00:18:01
25 Penny Bell SYO F 2009 00:18:17
26 Hannah Chapman SYO F 2011 00:18:28
27 Rhys Caudwell SYO M 2008 00:18:35
28 Hannah Whittaker SYO F 2009 00:19:03
29 Beau Elliot RAINBOW 00:19:10
30 Abigail Whittaker SYO F 2012 00:19:16
31 Millie Clemmow ECCLESA 00:19:59
32 Isabel Miller HIGHST 00:20:04
33 Evie Millman DOBCROF 00:20:22
34 Hannah White STMARCH 00:20:24
35 Jasper Kerr CARFIEL 00:20:26
36 Isaac Pearce WESTWAY 00:20:36
37 Jacob Clark WILLIAM 00:21:00
38 Edward Taylor-James WILLIAM 00:21:01
39 Oliver Tootell ECCLESA 00:21:08
40 Olly Howson 00:21:31
41 Edward Owolabi-Oshea ANNSGRO 00:21:50
42 Nathan Peel SYO M 2010 00:22:05
43 Graihagh Turner SPRING 00:22:29
44 Onnee Turner SPRING 00:22:44
45 George Stone WINDMI 00:22:49
46 Stanley Preston SYO M 2011 00:23:07
47 Lydia Miller SYO F 2009 00:23:09
48 Thomas Smith SILVERD 00:23:09
49 Rory Keen SYO M 2010 00:24:25
50 Sophie Howsam SYO F 2011 00:25:13
51 Rowan Thomas Hanks CARFIEL 00:25:43
52 Phoebe Kerr CARFIEL 00:26:18
53 Luke Miles HALLAM 00:27:00
54 Charlie Puddifoot SYO M 2009 00:27:01
55 Eddie Powls ABBEYLA 00:27:42
56 Noah Broom MEERSBR 00:27:49
57 Eliza Blue Elliott RAINBOW 00:27:55
58 Alex Powls ABBEYLA 00:28:03
59 Max Halson YOULGRA 00:28:25
60 Esme Elliot RAINBOW 00:28:29
61 Kai Harrison KINGED 00:28:34
62 Raphael Lang KINGED 00:28:34
63 Alice Stavert-Dobson STOCKSH 00:29:24
64 Thea Stavert-Dobson SYO F 2009 00:30:01
65 Samuel Crossland HUNTERS 00:30:28
66 Felix Bunker NETHERG 00:31:16
67 Amelia Beckett ABBEYLA 00:32:38
68 Toby Bizzell BRADFIE 00:32:55
69 Amber Beckett ABBEYLA 00:33:00
70 Kate and Anita 00:34:57
71 Victoria Smith SYO F 2008 00:35:30
72 Tristan Dack - 00:37:02
73 Alex McDonald DORE 00:38:37
74 Martha Heskin CARFIEL 00:48:02
- Bethany Pratt mp NETHERG 00:15:51
- Oliver Pratt mp IND 00:16:18
- Pasco Reynolds SYO M 2009 00:18:58
- Freddie Holdsworth SYO M 2009 00:19:20
- Lucy Barradell mp WESTWA 00:35:08
- Ella Barradell mp WESTWA 00:35:20
- Jacob Johnston mp HOME 00:36:51
Showing results 1 - 81 of 81