Results

Achievements at
orienteering events

Concorde Chase weekend 2022 - Forest (UKOL), 30/01/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/node/1244/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Short Green (M75,M80,M85,M90,W65,W70) (length: 4.3km, climb: 95m, 16 controls)
Point calculations
847.75 + (126.06 x (4,396.18 - T)) / 1,131.80
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Brown (M35,M40) | UKOL Short Brown (M18,M20,M45,M50,W21) | UKOL Blue (M16,M55,M60,W35,W40) | UKOL Short Blue (M65,W18,W20,W45,W50) | UKOL Green (M70,W16,W55,W60) | UKOL Very Short Green (W75,W80,W85,W90) | UKOL Light Green (M14,W14) | UKOL Orange (M12,W12) | UKOL Yellow (M10,W10) | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Janet Rosen HH F 1955 00:45:29 1033
2 Mike Murray SLOW M 1944 00:46:56 1024
3 Alison Simmons BOK F 1955 00:47:45 1018
4 Keith Henderson WIM M 1942 00:52:48 985
5 David Battison SARUM M 1946 00:53:54 977
6 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:54:40 972
7 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:54:53 971
8 Geoff Wright GO M 1945 00:55:59 963
9 Richard Rae BKO M 1946 00:56:38 959
10 Annika Greenwood SOC F 1971 00:56:45 958
11 Linda Pakuls WIM F 1957 00:58:06 949
12 Carol Sands BOK F 1951 00:58:32 946
13 Inara Gipsle TVOC F 1952 00:58:43 945
14 Sue Hands WIM F 1948 00:59:02 943
15 Ann Harris SMOC F 1954 00:59:02 943
16 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:59:54 937
17 Robert Balding RAFO M 1946 01:01:05 929
18 James Morris GO M 1945 01:01:27 927
19 David Oxenham SARUM M 1955 01:02:36 919
20 Denise Harper BKO F 1950 01:03:56 910
21 Bill Davidson SOC M 1947 01:04:46 905
22 Rosie Wych QO F 1955 01:05:01 903
23 Sally Thomas BOK F 1945 01:05:07 902
24 Liz Stradling BKO F 1956 01:06:23 894
25 John Liley SLOW M 1957 01:06:43 892
26 Dawn Clifford MV F 1971 01:07:21 887
27 Denise Mullins SARUM F 1951 01:08:49 878
28 Paul Wallace-Stock SN M 1944 01:10:16 868
29 Teresa Turner SLOW F 1948 01:10:45 865
30 Jasmine Bennett SO F 1953 01:11:01 863
31 Beryl Pring SAX F 1946 01:11:09 862
32 Alain Wilkes BKO M 1948 01:12:50 851
33 Jane Courtier BKO F 1954 01:14:36 839
34 DOUGLAS DEEKS SAX M 1938 01:14:37 839
35 Kirsty Adams BKO F 1973 01:14:50 837
36 Anne May SWOC F 1949 01:16:56 823
37 Howard Thomas BOK M 1945 01:17:31 819
38 Barbara Davidson SOC F 1948 01:17:34 819
39 Ian Cooper BKO M 1943 01:17:46 818
40 Caroline Christopher WIM F 1951 01:18:33 812
41 Heather Andrews CHIG F 1957 01:18:34 812
42 Sue Nottingham IND F 01:18:40
43 Mary Nixon SOC F 1949 01:19:43 805
44 Roger Baker TVOC M 1932 01:20:06 802
45 Helen Rivers GO F 1954 01:20:47 798
46 Brian Sewell BKO M 1957 01:21:53 790
47 Ken Williams BAOC M 1937 01:22:05 789
48 Pattie Beresford TVOC F 1949 01:23:35 779
49 Alison Longfield IND F 01:23:35
50 Sue Hooper HH F 1954 01:23:48 777
51 Peter Hambleton SARUM M 1943 01:25:22 767
52 Eric Harper BKO M 1951 01:26:08 762
53 John Collyer SOS M 1945 01:28:35 745
54 Rosie Walklin TVOC F 1959 01:30:14 734
55 Jane Breed HH F 1952 01:30:16 734
56 Roger Pleasant SOC M 1947 01:33:35 712
57 Jim Munday BKO M 1943 01:35:48 697
58 Amanda Bailey SN F 1963 01:37:02 689
59 Jacky Pett SOC F 1952 01:37:30 686
60 Sue Gallagher SO F 1953 01:39:58 669
61 Ann Kempson IND F 01:43:33
62 P Graeme Kempson IND M 01:44:28
63 Marion Shipman LOK F 1961 01:48:30 612
64 Helen Walker IND F 01:49:22
65 Barbara Page HH F 1968 01:50:21 600
66 Johanna Stratford IND F 02:04:12
67 Franci Lynes IND F 02:06:11
68 Brian Yates ESOC M 1944 02:19:19 406
69 Penny Parkes HH F 1957 02:38:13 280
Showing results 1 - 69 of 69