Results

Achievements at
orienteering events

BKO Regional Event (Bloom Woods) + YBT South Central qualifier (planned), 16/05/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/node/1206/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.7km, climb: 205m, 14 controls)
Point calculations
1,085.87 + (100.10 x (4,427.90 - T)) / 895.48
Other courses: Yellow | Orange | Light Green | Green | Brown | Senior Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tim Must TVOC M 1968 00:51:34 1235
2 Paul Taylor TVOC M 1976 00:53:16 1224
3 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:53:24 1223
4 Alun Jones TVOC M 1954 00:54:18 1217
5 Dave Kingham TVOC M 1956 00:56:47 1200
6 Axel Blomquist SN M 1952 00:56:48 1200
7 Colin Dickson BAOC M 1955 00:58:30 1188
8 Richard Sharp TVOC M 1964 00:59:27 1182
9 Julian Hartwell SOC M 1955 00:59:54 1179
10 Ben Gostick HH M 2005 01:01:13 1170
11 David Frampton HH M 1970 01:01:38 1167
12 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 01:02:19 1163
13 Charles Spence LOK M 1958 01:02:33 1161
14 Steve Bailey SN M 1959 01:02:42 1160
15 Simon Turton BKO M 1965 01:02:53 1159
16 Simon Moore BKO M 1960 01:03:12 1157
17 Mike Frizzell BADO M 1958 01:03:35 1154
18 Frank Edge SN M 1956 01:05:12 1144
19 Robin Smith SO M 1952 01:06:54 1132
20 Marcin Krzysztofik TVOC M 1985 01:07:46 1126
21 Carol Lovegrove SN F 1972 01:08:14 1123
22 Colin Palmer TVOC M 1983 01:09:18 1116
23 Helen Errington HH F 1961 01:09:35 1114
24 Alan Leakey SLOW M 1953 01:09:41 1113
25 Trish Monks BKO F 1975 01:10:31 1108
26 Katie Blackford BADO F 1997 01:11:48 1099
27 Helen Chiswell DVO F 1977 01:12:26 1095
28 Ronan Cleary LOK M 1960 01:13:27 1088
29 Chris Poole TVOC M 1961 01:13:36 1087
30 Ian Roberts MV M 1966 01:14:00 1085
31 Freya Askham SMOC F 1974 01:14:51 1079
32 Derick Mercer BKO M 1964 01:14:59 1078
33 Ian Chafer HOC M 1965 01:15:18 1076
34 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:16:40 1067
35 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 01:16:48 1066
36 Lisa Methven BKO F 1969 01:17:45 1059
37 Doug Greenwood BKO M 1973 01:19:38 1047
38 Dorien James SMOC M 1961 01:19:40 1047
39 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:19:41 1046
40 Neil Gostick HH M 1962 01:21:17 1036
41 Alison Harding HH F 1960 01:21:18 1036
42 Tim Keogh MV M 1963 01:22:56 1025
43 Charlotte Coles TVOC F 1983 01:23:48 1019
44 Peter Langmaid HOC M 1968 01:24:58 1011
45 Alison Smith TVOC F 1964 01:27:00 997
46 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:33:09 956
47 Helen Le Page SN F 1976 01:34:27 947
48 Philip Cooper WIM M 1947 01:38:35 920
49 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:45:17 875
50 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:45:59 870
51 Yulia Akhmetyanova TVOC F 1985 01:48:29 853
52 Ian Hudson BKO M 1951 01:58:27 786
53 Meghan Mitchell TVOC F 1984 02:02:46 757
54 John Turner TVOC M 1952 02:18:35 651
- Tim Seddon TVOC M 1969 01:07:38
- Colin Swallow SN M 1957 01:21:36
Showing results 1 - 56 of 56