Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Regional Event, 18/04/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/results/bradenham-2/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.3km, climb: 160m, 25 controls)
Point calculations
1,093.43 + (81.08 x (4,190.83 - T)) / 709.06
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alexander Lines WAOC M 1995 00:44:30 1267
2 Roger Thetford TVOC M 1962 00:46:12 1256
3 Ian Jones NGOC M 1966 00:51:05 1222
4 Kevin Fielding HH M 1968 00:51:38 1218
5 Alex Fielding HH M 2003 00:52:15 1214
6 Tommy Heap SO M 2005 00:52:28 1213
7 Ben Gostick HH M 2005 00:52:39 1211
8 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:52:48 1210
9 Colin Dickson BAOC M 1955 00:53:23 1206
10 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:53:37 1205
11 Gavin Clegg WSX M 1955 00:54:17 1200
12 Peter Jones SN M 1956 00:55:08 1194
13 Axel Blomquist SN M 1952 00:55:09 1194
14 Peter Haynes WAOC M 1958 00:55:16 1193
15 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:56:01 1188
16 Lyra Medlock WSX F 2007 00:56:17
17 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:56:29 1185
18 Kerria Lines WAOC F 1994 00:56:50 1183
19 Dylan Sherman OUOC M 1995 00:57:19 1179
20 Richard Sharp TVOC M 1964 00:57:20 1179
21 Paul Taylor TVOC M 1976 00:57:48 1176
22 Frank Edge SN M 1956 00:58:07 1174
23 Bruce Bryant OD M 1957 00:58:11 1173
24 Simon Moore BKO M 1960 00:58:16 1173
25 Thomas Rollins SN M 2007 00:58:20
26 Alice Bedwell BOK F 1960 00:58:24 1172
27 Ray Collins WCH M 1955 00:58:35 1171
28 Melanie Slade SN F 1968 00:58:42 1170
29 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:59:24 1165
30 Phil Conway GO M 1963 00:59:46 1163
31 Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 01:00:02 1161
32 Dave Kingham TVOC M 1956 01:00:17 1159
33 David Frampton HH M 1970 01:00:58 1154
34 Charles Spence LOK M 1958 01:01:50 1148
35 Steve Bailey SN M 1959 01:01:52 1148
36 Gary Mills TVOC M 1955 01:01:54 1148
37 John Simmons BOK M 1951 01:02:15 1146
38 Edward Lines SO M 1998 01:02:15 1146
39 Chris Evans SLOW M 1967 01:02:20 1145
40 Paul Todd LOK M 1975 01:02:28 1144
41 Joel Taylor TVOC M 2005 01:02:30 1144
42 Mike Frizzell BADO M 1958 01:02:34 1143
43 Don McKerrow SLOW M 1952 01:02:53 1141
44 Carys Morgan SLOW F 1976 01:04:14 1132
45 Martin Wilson BKO M 1947 01:04:20 1131
46 Jon Chandler LOK M 1967 01:04:21 1131
47 Jill Blount SO F 1960 01:04:27 1130
48 Jackie Hallett BOK F 1957 01:04:43 1129
49 Karl Kingsman HOC M 1964 01:05:11 1125
50 Tim Sands BOK M 1949 01:05:28 1123
51 James Crawford GO M 1955 01:05:33 1123
52 Sue Bett SN F 1967 01:06:00 1120
53 Paul Rushmer SMOC M 1964 01:06:03 1119
54 Rob Hick WSX M 1960 01:06:06 1119
55 Alison Simmons BOK F 1955 01:06:11 1119
56 Andrew French WIM M 1965 01:06:37 1116
57 David Williams HOC M 1962 01:06:40 1115
58 Nick Green GO M 1962 01:06:43 1115
59 Roger Gooding SOS M 1974 01:06:55 1114
60 Robert Lines SO M 1965 01:06:58 1113
61 Robin Smith SO M 1952 01:07:06 1112
62 Richard Pownall SMOC M 1959 01:07:15 1111
63 Fiona Tam SLOW F 1989 01:07:16 1111
64 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:07:27 1110
65 Andrew Southwood BKO M 1964 01:07:41 1108
66 Maxime Pesenti DFOK M 2004 01:07:52 1107
67 Alexander Soulsby HH M 1977 01:08:01 1106
68 Julian Hartwell SOC M 1955 01:08:18 1104
69 Rob Taylor NGOC M 1969 01:08:22 1104
70 Trish Monks BKO F 1975 01:08:38 1102
71 Jonathan Hughes TVOC M 1986 01:08:44 1101
72 Carol Lovegrove SN F 1972 01:08:57 1100
73 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:09:45 1094
74 David Watkins BADO M 1958 01:10:23 1090
75 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 01:10:43 1087
76 Finlay Anderson BOK M 2006 01:10:50
77 Derick Mercer BKO M 1964 01:11:04 1085
78 Michael Bickle WAOC M 1948 01:11:11 1084
79 Alison Harding HH F 1960 01:11:23 1083
80 Tim Houlder WSX M 1957 01:11:41 1081
81 Dorien James SMOC M 1961 01:11:45 1080
82 Mike Capper WAOC M 1955 01:11:45 1080
83 Ronan Cleary LOK M 1960 01:11:53 1079
84 Stan Alexander OD M 1952 01:11:56 1079
85 Karen French WIM F 1967 01:12:17 1077
86 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:12:42 1074
87 Rachel Dennis BOK F 1967 01:12:55 1072
88 Aini Vuorinen TVOC F 1989 01:13:21 1069
89 Iain Bell SN M 1965 01:14:21 1063
90 David Battison SARUM M 1946 01:14:59 1058
91 Freya Askham SMOC F 1974 01:15:06 1057
92 Alan Phillips BKO M 1961 01:15:07 1057
93 Phil Marsland SLOW M 1967 01:15:10 1057
94 John Harrison BADO M 1947 01:15:17 1056
95 Ian Sayer WSX M 1951 01:15:26 1055
96 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:15:52 1052
97 Helen Errington HH F 1961 01:16:48 1046
98 Johanna Michl TVOC F 1986 01:16:54 1045
99 Nick Dennis BOK M 1960 01:16:59 1044
100 Helen Bickle WAOC F 1982 01:17:11 1043
101 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:17:17 1042
102 Sandy Burgon BOK M 1956 01:18:17 1036
103 Doug Greenwood BKO M 1973 01:19:00 1031
104 Jane Lambert SO F 1960 01:19:31 1027
105 Ian Byrne SMOC M 1957 01:19:57 1024
106 Neil Gostick HH M 1962 01:20:16 1022
107 Camilla Darwin WAOC F 1969 01:20:44 1019
108 Aimee Darley SN F 2003 01:21:47 1012
109 Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:21:58 1010
110 Charlotte Coles TVOC F 1983 01:22:49 1004
111 Adam Leaf HH M 1962 01:22:57 1004
112 Alex Hollingsworth TVOC M 1969 01:22:59 1003
113 Colin Swallow SN M 1957 01:23:16 1001
114 Jon Vaughan BKO M 1975 01:23:19 1001
115 Debra Robinson SN F 1966 01:25:40 985
116 Anne Tynegate BADO F 1961 01:25:42 985
117 Kevin Parkes HH M 1958 01:26:08 982
118 Meghan Mitchell TVOC F 1984 01:26:22 980
119 Tim Keogh MV M 1963 01:26:58 976
120 Keith Davies SLOW M 1965 01:27:08 975
121 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:28:05 968
122 Mark Richards TVOC M 1980 01:28:49 963
123 Gary Simmons GO M 1960 01:28:55 963
124 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:29:45 957
125 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:32:33 938
126 David Kingdon SAX M 1951 01:36:09 913
127 Jemima Hayward-Bhikha SLOW F 2001 01:37:17 905
128 Ian Phillips NGOC M 1959 01:38:02 900
129 Mike Turner SO M 1950 01:39:10 892
130 Carolyn Dent BOK F 1962 01:45:14 851
131 Richard Stanhope SLOW M 1957 01:46:29 842
132 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:46:52 839
- Ian Ditchfield MV M 1956 00:56:54
Showing results 1 - 133 of 133