Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Regional Event, 18/04/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/results/bradenham-2/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Green (length: 3km, climb: 90m, 16 controls)
Point calculations
800.44 + (138.69 x (4,103.68 - T)) / 1,054.96
Other courses: Brown | Blue | Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Rachel Potter BOK F 2001 00:44:17 991
2 Heikki Palosuo SLOW M 1951 00:45:12 983
3 Jim Graham WIM M 1951 00:46:24 974
4 Helen Sharp SWOC F 1964 00:47:54 962
5 Peter Carey OD M 1944 00:48:10 960
6 Jennifer Gebka HAVOC F 1963 00:50:41 940
7 Jim Prowting TVOC M 1946 00:51:05 937
8 Sheila Carey OD F 1946 00:51:27 934
9 Andy MacGregor BAOC M 1940 00:52:25 926
10 Mike Hampton OD M 1946 00:53:32 918
11 David Oxenham SARUM M 1955 00:54:41 909
12 Noreen Ives WAOC F 1953 00:55:33 902
13 Antje Inness BKO F 1968 00:55:50 900
14 Ann Harris SMOC F 1954 00:56:27 895
15 Rosemary Walklin TVOC F 1959 00:56:44 892
16 Sally Thomas BOK F 1945 00:56:54 891
17 Peter Hambleton SARUM M 1943 00:57:05 890
18 Sandra Mather SMOC F 1966 00:57:50 884
19 Roger Hailey OD M 1937 00:57:50 884
20 Christine Collins WCH F 1960 00:58:21 880
21 Ian Cooper BKO M 1943 00:59:03 874
22 Sue Hands WIM F 1948 00:59:28 871
23 Brian Palmer TVOC M 1944 01:01:08 858
24 Liz Stradling BKO F 1956 01:02:03 850
25 Brian Sewell BKO M 1957 01:03:02 843
26 Alain Wilkes BKO M 1948 01:04:55 828
27 Sue Bicknell OD F 1944 01:05:00 827
28 Thelma Spalton OD F 1948 01:07:58 804
29 Liz Yeadon SARUM F 1946 01:08:10 802
30 Ken Stimson NWO M 1946 01:08:44 798
31 Melanie Elkington OD F 1961 01:08:55 796
32 Rebecca Lovegrove SN F 2006 01:09:29
33 Joanne Leigh OD F 1967 01:10:44 782
34 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:10:46 782
35 Janet Richardson OD F 1949 01:10:47 782
36 John Thompson TVOC M 1935 01:11:16 778
37 J K Astin WSX F 1953 01:11:45 774
38 Joan Hambleton SARUM F 1942 01:13:46 758
39 Colin Duckworth TVOC M 1957 01:15:52 742
40 Roger Baker TVOC M 1932 01:17:08 732
41 Cecilia Hayward-Bhikha SLOW F 2006 01:18:04
42 Peter Narramore TVOC M 1957 01:18:07 724
43 Karin Kirk OD F 1947 01:18:31 721
44 John Ward OD M 1945 01:19:06 716
45 John Middler OD M 1952 01:20:10 708
46 Rachel Alexander OD F 1957 01:23:21 682
47 Antonia Holt NWO F 1957 01:25:21 667
48 Jim Munday BKO M 1943 01:26:26 658
49 Susan Marsden HH F 1944 01:29:31 634
50 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:30:36 625
51 Ros James SMOC F 1961 01:33:00 606
52 Kathryn Turner TVOC F 1956 01:33:32 602
53 Frances Goldingay HH F 1949 01:34:36 594
54 Jenny Gostick HH F 1965 01:35:39 585
55 Marion Shipman LOK F 1961 01:36:54 576
56 Gill Bennett BKO F 1943 01:39:21 556
57 Nina Stimson NWO F 1946 01:46:46 498
58 Amanda Bailey SN F 1963 01:50:47 466
59 Penny Parkes HH F 1957 02:11:08 306
- Mike Garvin SLOW M 1970 00:25:01
- Clare Fletcher BOK F 1942 01:08:49
- Susan Wilkes BKO F 1954 01:10:24
- Pattie Beresford TVOC F 1949 01:13:42
- Susan Rae SMOC F 1949 01:30:35
Showing results 1 - 64 of 64