Results

Achievements at
orienteering events

SYO 50th Anniversary Double & YHOA SuperLeague, 26/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/838-syo-50th-anniversary-double-weekend

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BUCS Mens A (length: 11.1km, climb: 425m, 27 controls)
Point calculations
1,298.97 + (81.20 x (5,869.33 - T)) / 1,316.36
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Very Short Green | Short Green | Green | short Blue | Blue | Short Brown | Brown | Black | BUCS Mens B | BUCS Mens C | BUCS Womens B | BUCS Womens C | BUCS Womens A

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alastair Thomas EUOC M 2000 01:08:22 1408
2 Peter Molloy FVO M 2002 01:10:25 1400
3 Joe Woodley AIRE M 1996 01:10:59 1398
4 Aidan Smith SYO M 1995 01:11:42 1396
5 Peter Hodkinson EUOC M 1991 01:11:48 1395
6 Joseph Wright EUOC M 2000 01:12:07 1394
7 Alasdair Pedley EUOC M 1999 01:12:30 1393
8 Flurry Grierson DEVON M 2002 01:13:24 1389
9 Daniel Spencer EUOC M 2000 01:13:47 1388
10 James Ackland INT M 1999 01:13:58 1387
11 Thomas Wilson CLYDE M 1997 01:16:04 1379
12 Tom Wood ERYRI M 2000 01:17:39 1374
13 Finlay Johnson SROC M 2002 01:20:51 1362
14 David Bunn EUOC M 2001 01:21:06 1361
15 Dane Blomquist SN M 1996 01:22:13 1357
16 Tom Lines EUOC M 1999 01:22:34 1355
17 Paul Pruzina LVO M 1997 01:24:00 1350
18 Joe Hudd WCOC M 2003 01:26:14 1342
19 Andy Brett BAOC M 1985 01:26:17 1342
20 Robert Gardner Guest 01:29:17 1331
21 Joe Sunley WCOC M 2003 01:29:48 1329
22 Frank Townley SN M 2003 01:30:24 1326
23 Luke Parker CLARO M 2000 01:31:03 1324
24 Zac Hudd WCOC M 2000 01:31:07 1324
25 Charles Nell RAFO M 1991 01:31:30 1322
26 Ryan Elliot SYO M 2000 01:31:35 1322
27 Oliver Tonge BOK M 2003 01:31:35 1322
28 Daniel Weaver Bristol 01:32:14 1320
29 Samuel Fielding EUOC M 1998 01:32:29 1319
30 Terence Desmond Dickinson BAOC M 1982 01:34:10 1313
31 Dominic Dakin SYO M 2001 01:36:30 1304
32 Jack Smith DEE M 1997 01:38:11 1298
33 Lachlan Chavasse CUOC M 1999 01:38:36 1296
34 Oisin Brennan DUOC M 1999 01:39:27 1293
35 Andrew Elwood DUOC M 2001 01:39:47 1292
36 Henry Webb WCH M 2002 01:39:54 1291
37 Evan Bowers SHUOC M 2000 01:42:31 1282
38 Alex Fielding HH M 2003 01:44:10 1275
39 Thomas Howell SN M 2001 01:45:06 1272
40 Matthew Hall AIRE M 2001 01:47:46 1262
41 Thomas Entwistle SYO M 1995 01:52:32 1245
42 Matthew Pembery BOK M 2000 01:53:04 1243
43 Thomas Snow RNOC M 1999 01:53:20 1242
44 Thomas Laraia EUOC M 2000 01:56:29 1230
45 Adam Knirsch NOC M 2001 01:56:55 1228
46 Philip Johnston-Davis RAFO M 1973 01:59:55 1217
47 Adam White Notting 02:00:37
48 Daniel Barber EUOC M 2000 02:00:45 1214
49 James Dale Notting 02:01:57
50 Dylan Sherman OUOC M 1995 02:02:25 1208
51 Robert Elston UBOC M 2000 02:08:55 1184
52 Jack Baker Sheffie 02:11:09
53 Matthew Horne LOC M 2002 02:11:58 1173
54 Geoffrey Ellis RAFO M 1976 02:13:58 1165
55 Felix Lunn OD M 2002 02:14:45 1162
56 George Carley NOC M 2001 02:14:52 1162
57 Joseph Goodwin WCOC M 2000 02:17:04 1154
58 Thomas Corlett EUOC M 2001 02:21:47 1136
59 Ross McNaught Loughbo 02:30:26
60 Jonty Goodwin WCOC M 2003 02:31:24 1101
- Jim Bailey BOK M 2003 01:27:08
- Callum Pearman DUOC M 2000 02:05:52
- Harry Scott SHUOC M 2000 02:45:30
Showing results 1 - 63 of 63