Results

Achievements at
orienteering events

SYO 50th Anniversary Double & YHOA SuperLeague, 26/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/838-syo-50th-anniversary-double-weekend

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BUCS Womens A (length: 8km, climb: 320m, 20 controls)
Point calculations
1,185.98 + (82.63 x (4,778.35 - T)) / 845.24
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Very Short Green | Short Green | Green | short Blue | Blue | Short Brown | Brown | Black | BUCS Mens B | BUCS Mens C | BUCS Womens B | BUCS Womens C | BUCS Mens A

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Grace Molloy FVO F 2000 00:58:27 1310
2 Fiona Bunn EUOC F 1999 00:59:23 1305
3 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:59:52 1302
4 Niamh Hunter EUOC F 2000 01:01:00 1295
5 Chloe Potter BOK F 1998 01:01:20 1293
6 Laura King EUOC F 1999 01:02:17 1288
7 Helen Ockenden EUOC F 1997 01:04:11 1277
8 Anika Schwarze-Chintapatla EBOR F 2001 01:05:19 1270
9 Rachel Brown EUOC F 2003 01:06:01 1266
10 Eilidh Campbell EUOC F 2001 01:07:30 1257
11 Fay Walsh AIRE F 1997 01:08:59 1248
12 Lizzie Stansfield EUOC F 2002 01:09:40 1244
13 Tamsin Moran SOC F 1994 01:12:40 1227
14 Mairi Eades EUOC F 2001 01:15:45 1209
15 Eleanor Bales EUOC F 2000 01:15:47 1209
16 Alice Tilley OUOC F 1997 01:16:28 1205
17 Kezia Jukes BAOC F 1989 01:17:01 1201
18 Sarah Pedley EPOC F 2001 01:17:22 1199
19 Lois Parker CLARO F 2003 01:20:06 1183
20 Alice Wilson CLYDE F 2002 01:20:53 1179
21 Melanie Slade SN F 1968 01:22:58 1166
22 Louise Adams EUOC F 1998 01:23:46 1162
23 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:23:46 1162
24 Elizabeth Bedwell NN F 1998 01:24:48 1156
25 Alex Elliot SYO F 2003 01:25:32 1151
26 Bethany Kippin TVOC F 2000 01:26:35 1145
27 Lucy Nell RAFO F 1989 01:26:35 1145
28 Inka Komonen Aberdee 01:30:56 1120
29 Laura Harrison EPOC F 2001 01:33:25 1105
30 Chloƫ Cracknell MAROC F 2001 01:35:48 1091
31 Aimee Darley SN F 2003 01:38:00 1078
32 Isabelle Hodgson SYO F 2002 01:38:48 1074
33 Sophie Jones UBOC F 2002 01:39:28 1070
34 Isabel Hill DEE F 2001 01:41:04 1060
35 Eleanor Ellis PFO F 2003 01:45:51 1032
36 Hanna Alma Turi Cambrid 01:46:03
37 Emma Crickmore CUOC F 1995 01:46:38 1028
Showing results 1 - 37 of 37