Results

Achievements at
orienteering events

SYO 50th Anniversary Double & YHOA SuperLeague, 27/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/839-syo-50th-anniversary-double-weekend

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.4km, climb: 125m, 13 controls)
Point calculations
1,010.85 + (97.26 x (5,005.80 - T)) / 1,188.35
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ruth Ker CLARO F 1967 00:49:03 1180
2 Lyra Medlock WSX F 2007 00:49:11
3 Ella Baxter SYO F 2009 00:50:43
4 Christopher Calow DEE M 1952 00:51:31 1168
5 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:52:24 1163
6 Freya Tryner SYO F 2007 00:56:30
7 Stella Lewsley BL F 1954 00:58:04 1135
8 Ciara Keen SYO F 2006 01:01:11 1120
9 Sebastian Pugh SYO M 1987 01:02:54 1112
10 Sal Chaffey DVO F 1965 01:04:35 1103
11 Jessica Ward NGOC F 2006 01:07:09 1091
12 Clive Wilson SYO M 1954 01:07:58 1087
13 Michelle Davies DEE F 1982 01:08:45 1083
14 Martin Green MDOC M 1954 01:09:07 1081
15 Alice Rigby CLOK F 1997 01:09:40 1078
16 Anna Todd SYO F 2008 01:10:21
17 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:15:08 1052
18 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:15:37 1049
19 Jonathan Howell WCH M 1952 01:15:39 1049
20 Lesley Ward SYO F 1969 01:15:53 1048
21 Lindsey King AIRE F 1962 01:16:33 1045
22 Richard Spendlove EPOC M 1946 01:17:14 1041
23 Judith Wood PFO F 1962 01:19:25 1031
24 Debby Warren NN F 1963 01:19:26 1030
25 Mike Godfree DVO M 1949 01:20:31 1025
26 Alexandra Garnett SYO F 2006 01:21:16 1021
27 Jackie Scarf EPOC F 1962 01:22:20 1016
28 Gill Harrington SYO F 1958 01:23:24 1011
29 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:23:42 1010
30 Julia Simpson MDOC F 1965 01:25:04 1003
31 Susan Guy SYO F 1978 01:25:45 999
32 Alison Saunders HH F 1959 01:26:30 996
33 Norman Hall DEE M 1948 01:29:51 979
34 Mike Smithard DEE M 1949 01:30:26 976
35 Kim Buxton DVO F 1961 01:30:58 974
36 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:31:01 974
37 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:32:10 968
38 Cinnamon Hodgson SYO F 1970 01:33:58 959
39 Val Johnson DVO F 1959 01:34:10 958
40 Rosalind Taunton NGOC F 1950 01:35:26 952
41 Helen Smethurst PFO F 1960 01:36:05 949
42 Peter Ross MDOC M 1947 01:47:43 892
43 John Smales EBOR M 1954 01:50:18 879
44 John Hopper DVO M 1951 01:50:53 876
45 Roseanne Field HALO F 1964 01:52:29 868
46 Pam Brown HALO F 1959 01:58:05 841
47 Neil Croasdell EPOC M 1948 01:58:23 839
48 Jacky Dakin SYO F 1961 01:58:59 836
49 Rod Shaw EPOC M 1938 02:15:03 757
- Isla Mathieson CLOK F 1965 00:35:53
- Jane Dring-Morris LEI F 1968 00:37:02
- Kath Speak MDOC F 1959 00:59:45
- Colin Best SYO M 1947 01:23:39
- Stephen Round SELOC M 1951 01:30:54
- Steve Nicholls MDOC M 1957 01:50:07
- Andrew Wood PFO M 1956 01:58:19
- Pauline Wilson SYO F 1952 02:02:23
- Stan Alexander OD M 1952 01:09:30
- Olivia White SYO F 2007 01:26:49
- Keith MacDermott EBOR M 1949 01:42:40
- John Purkis SYO M 1954 01:50:52
- Caspar Reynolds SYO M 2008 01:52:38
Showing results 1 - 62 of 62