Results

Achievements at
orienteering events

CLOK August Weekend Day 2, 09/08/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clok.org.uk/events2020/200809_Graystone.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.4km, climb: 125m, 16 controls)
Point calculations
1,158.54 + (121.05 x (4,262.59 - T)) / 1,148.72
Other courses: Green | Short Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oliver Johnson SYO M 1978 00:39:23 1359
2 Nathan Lawson OD M 1997 00:40:17 1353
3 Alasdair Pedley EUOC M 1999 00:41:07 1348
4 Dominic Dakin SYO M 2001 00:43:54 1330
5 Jonathan Malley MDOC M 1992 00:44:29 1326
6 Quentin Harding CLARO M 1962 00:51:43 1281
7 Jim Trueman MDOC M 1964 00:53:21 1270
8 Rob Baker CLOK M 1978 00:54:48 1261
9 Chris McCartney OD M 1969 00:56:10 1253
10 Fay Walsh AIRE F 1997 00:57:38 1243
11 Alice Rigby CLOK F 1997 00:58:16 1239
12 Charles Mayes CLOK M 1966 00:59:44 1230
13 Keith Tonkin BL M 1958 01:00:00 1228
14 Thomas Aspin CLOK M 2001 01:00:33 1225
15 Steve Corrigan EBOR M 1958 01:01:06 1221
16 David Aspin CLOK M 1969 01:02:38 1212
17 Thomas Entwistle SYO M 1995 01:03:29 1206
18 Neil Conway AIRE M 1968 01:04:16 1201
19 Conrad Reuber SYO M 2006 01:04:46
20 Clare Baker CLOK F 1980 01:05:19 1195
21 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 01:05:29 1194
22 Sam Todd SYO M 2006 01:05:53
23 David Riches CLOK M 1962 01:06:42 1186
24 Andrew Stemp AIRE M 1997 01:06:53 1185
25 Steve Whitehead EBOR M 1951 01:08:48 1173
26 David Todd SYO M 1966 01:09:02 1171
27 Ruth Ker CLARO F 1967 01:09:24 1169
28 David Vincent DVO M 1961 01:12:32 1149
29 Mike Capper WAOC M 1955 01:14:03 1140
30 Alexander Mathers CLOK M 1974 01:14:52 1134
31 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:15:18 1132
32 Christopher Wright CLOK M 1958 01:15:32 1130
33 Harry Cross ALTAIR M 1999 01:16:10
34 Julian Warren NN M 1963 01:16:22 1125
35 Markus Reuber SYO M 1966 01:22:11 1088
36 Dave Brown HALO M 1957 01:22:48 1084
37 Richard Naish DVO M 1965 01:23:19 1081
38 Dean Field HALO M 1963 01:23:32 1080
39 Andrew Ridgway NOC M 1962 01:25:50 1065
40 Richard Rigby CLOK M 1966 01:26:17 1062
41 George Hare NATO M 1964 01:26:48 1059
42 Dougie Nisbet NN M 1963 01:27:03 1057
43 Penny Bickle EBOR F 1980 01:28:34 1048
44 Alasdair Wilson Craw NATO M 1954 01:30:04 1038
45 Dawn Figg HH F 1969 01:30:10 1038
46 Simon Brook EBOR M 1956 01:31:16 1031
47 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:35:50 1002
48 Daniel Figg EBOR M 1998 01:36:15 999
49 Alan Cross ALTAIR M 1960 01:48:13
50 Steve Edgar LEI M 1966 02:01:23 840
51 Linda Hayles EPOC F 1954 02:11:22 777
- Alexandra Hare NATO F 2001 01:37:19
Showing results 1 - 52 of 52