Results

Achievements at
orienteering events

SLOW Regional Event, 13/09/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/racereports/glovers-wood-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 9.8km, climb: 205m, 42 controls)
Other courses: Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jonathan Crickmore SO M 1993 00:53:04
2 Frank Townley SN M 2003 01:03:38
3 Laurence Ball NOR M 1986 01:07:14
4 Paul Couldridge SLOW M 1974 01:10:53
5 Adam Conway GO M 2003 01:11:54
6 Michael Crone SLOW M 1990 01:14:15
7 Nicholas Jarvis SO M 1996 01:15:44
8 Alex Wetherill WAOC M 2003 01:15:58
9 Juraj Hammer BOF M 1977 01:17:05
10 Tim Beale SN M 1984 01:18:43
11 James Yule SO M 2003 01:19:16
12 Matthias Mahr SLOW M 1976 01:19:54
13 Samuel New DUOC M 1997 01:21:04
14 Will Heap SO M 1973 01:21:39
15 Troy Southall SO M 2004 01:21:54
16 Alexander Lines SO M 1995 01:23:57
17 Neil Crickmore SO M 1962 01:23:57
18 Richard Collyer GO M 1974 01:24:19
19 Steven Clelland SLOW M 1982 01:25:20
20 Peter Daplyn SN M 1980 01:28:01
21 Sarah Rollins SN F 1976 01:29:06
22 Duncan Grassie SLOW M 1983 01:29:39
23 Marc Escolar Garcia SLOW M 1987 01:30:23
24 Dimitar Gospodinov BKO M 1992 01:33:27
25 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:34:43
26 Charles Bromley Gardner BAOC M 1960 01:35:20
27 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:35:24
28 Dil Wetherill WAOC M 1964 01:35:52
29 Colin Dutkiewicz SLOW M 1970 01:36:01
30 Simon Errington HH M 1963 01:36:03
31 Keith Belsey SN M 1967 01:36:57
32 Tom Davies SLOW M 1978 01:36:58
33 Tim Scarbrough MV M 1984 01:37:24
34 Donatas Tumaitis CHIG M 1984 01:39:50
35 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:41:05
36 James Breed BOF M 1987 01:42:32
37 Brendon Howe SAX M 1969 01:43:46
38 Tony Burton MV M 1964 01:44:55
39 Alan Hickling SAX M 1964 01:46:05
40 Justin Farhall MV M 1974 01:47:33
41 Tim Longley SLOW M 1985 01:48:09
42 Craig Blackford BADO M 1968 01:48:12
43 Simon Deeks SAX M 1969 01:48:19
44 Katherine Bett SN F 1995 01:49:12
45 Robin Bishop TVOC M 1967 01:49:30
46 Alan Yule SO M 1971 01:50:05
47 Megan Bett SN F 1998 01:52:09
48 Alan Leakey SLOW M 1953 01:52:14
49 Kerria Rowan SO F 1994 01:54:02
50 Antoine Pesenti DFOK M 1970 01:56:26
51 Matthew Haughton SLOW M 1993 01:58:07
52 Chris Prince LUOC M 1996 01:58:54
53 Mike Bennett HH M 1953 01:58:59
54 Gordon Parker SLOW M 1963 02:02:18
55 Wenwei Liu GO M 1990 02:05:09
56 Guy Lidbury HAVOC M 1969 02:07:39
57 Rob Leathley SO M 1973 02:07:42
58 Zsolt Podolyak SN M 1968 02:12:41
59 River Edis-Smith MDOC M 1999 02:12:43
60 Edward Lines SO M 1998 02:18:05
61 Simon Moss SLOW M 1965 02:21:40
62 Ben Bardsley HH M 1972 02:25:49
63 Daniel Figg EBOR M 1998 02:35:48
64 Richard Whitaker SAX M 1952 02:42:40
65 Peter Martin MV M 1961 03:03:11
- Stanley Heap SO M 2001 00:25:21
- Oliver O'Brien SLOW M 1980 01:19:15
- Alex Bett SN M 1997 01:19:20
- Ron Mohel SO M 1975 01:40:51
- Simon Dunkley SN M 1965 02:04:59
Showing results 1 - 70 of 70