Results

Achievements at
orienteering events

EBOR Regional Event, 30/08/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5km, climb: 10m, 10 controls)
Point calculations
977.18 + (84.38 x (4,218.11 - T)) / 1,054.50
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Maria MacKenzie EBOR F 1976 00:43:54 1104
2 Paul Johnson SYO M 1951 00:46:49 1090
3 Simon Gale DVO M 1970 00:48:06 1084
4 Dennis Hooton CLOK M 1961 00:48:55 1080
5 Claire Selby DVO F 1972 00:52:09 1064
6 Dave Brown HALO M 1957 00:53:37 1057
7 Peter Jones AIRE M 1956 00:54:26 1053
8 Karen Clark EBOR F 1955 00:55:00 1051
9 Colin Best SYO M 1947 00:55:19 1049
10 Liz Phillips OD F 1964 00:55:22 1049
11 Paul Taylor CLOK M 1948 00:55:35 1048
12 Robyn Stanyon SYO F 1966 00:56:15 1045
13 Derek Gale DVO M 1944 00:56:40 1043
14 William Gale DVO M 1997 00:58:58 1032
15 Judy Johnson BL F 1951 00:59:08 1031
16 Tony Davies BOF M 1948 00:59:41 1028
17 Thomas Gale DVO M 1994 01:01:45 1018
18 Andy Bowes CLARO M 1966 01:01:46 1018
19 Martin Green MDOC M 1954 01:01:53 1018
20 Barrie Speake EBOR M 1941 01:01:55 1017
21 Ian Prosser BAOC M 1957 01:02:47 1013
22 Victoria Todd EBOR F 1980 01:02:54 1013
23 Mike Hampton OD M 1946 01:03:41 1009
24 Sharon Bowes CLARO F 1969 01:03:50 1008
25 Andrew Middleton DVO M 1948 01:06:54 994
26 Steve Willis EBOR M 1952 01:07:15 992
27 Phil Headford BOF M 1959 01:07:23 991
28 Neil Croasdell EPOC M 1948 01:07:40 990
29 Keith MacDermott EBOR M 1949 01:07:53 989
30 Wendy Carlyle AIRE F 1956 01:08:08 988
31 Jacky Dakin SYO F 1961 01:08:59 984
32 John Smales EBOR M 1954 01:09:32 981
33 Livia Wright CLOK F 2001 01:10:11 978
34 Mary Rack NATO F 1959 01:10:51 975
35 James Wetherill EPOC M 1968 01:12:23 967
36 Jane Kayley-Burgess DVO F 1957 01:15:28 952
37 Jill Smith EBOR F 1954 01:16:08 949
38 Graham Todd EBOR M 1950 01:16:33 947
39 Carol Prosser BAOC F 1961 01:16:58 945
40 Peter Ross MDOC M 1947 01:17:48 941
41 Donald Purves EBOR M 1959 01:17:48 941
42 Iain Smith IND M 1965 01:18:07
43 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:18:17 939
44 Paul Simmons HALO M 1951 01:19:45 932
45 Sue Hartley WAOC F 1956 01:20:39 928
46 Doug Dickinson DVO M 1945 01:20:52 926
47 George Crawford-Smith PFO M 1944 01:20:59 926
48 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:21:20 924
49 Colin Drury SYO M 1947 01:22:45 917
50 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:23:21 915
51 Osmond Gardner CLOK M 1955 01:23:57 912
52 Barry Harrison CLOK M 1939 01:24:09 911
53 Karen Blackburn BL F 1946 01:26:11 901
54 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:29:13 886
55 Liz Godfree DVO F 1948 01:31:25 876
56 Anne Kayley-Burgess DVO F 1966 01:33:01 868
57 Jessica Selby DVO F 1996 01:44:16 814
58 Patricia Davies NATO F 1955 01:49:21 790
59 Rod Shaw EPOC M 1938 01:54:36 765
60 Mary Carrick HALO F 1949 02:27:21 607
- Paul Jackson EPOC M 1944 00:54:30
- Ricardo Fernandes HALO M 1973 01:12:31
- Sasha MacKenzie EBOR F 1995 01:23:14
- Joe Trigg CLOK M 1951 01:42:37
Showing results 1 - 64 of 64