Results

Achievements at
orienteering events

SAX Kent Orienteering League, 17/10/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.saxons-oc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.4km, climb: 175m, 18 controls)
Other courses: Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tom Dobra BOK M 1992 00:37:59
2 James Yule SO M 2003 00:39:51
3 Michael Crone SLOW M 1990 00:41:51
4 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:44:10
5 Chris Hooker SO M 1961 00:46:34
6 Andrew Evans DFOK M 1955 00:47:17
7 Joel Hallberg BOF M 1992 00:47:28
8 Alan Yule SO M 1971 00:48:36
9 Matthew Taylor SAX M 2004 00:48:49
10 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:49:33
11 Tony Burton MV M 1964 00:51:01
12 Ian Ditchfield MV M 1956 00:52:58
13 peter jones SN M 1956 00:53:25
14 Simon Blanchflower SAX M 1954 00:54:35
15 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:55:01
16 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:55:05
17 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:55:17
18 Steve Blount SO M 1960 00:56:28
19 Carys Morgan SLOW F 1976 00:56:52
20 Henry Taylor SAX M 2004 00:57:03
21 Mel Taylor SAX M 1964 00:57:49
22 Guy Lidbury HAVOC M 1969 00:57:54
23 Sean Cronin SAX M 1966 00:58:15
24 David Pickup SAX M 1970 00:58:46
25 Peter Martin SAX M 1949 01:00:14
26 Don McKerrow SLOW M 1952 01:00:19
27 David Dorling DFOK M 1972 01:01:48
28 Mark Collins DFOK M 1960 01:02:45
29 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:03:00
30 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 01:03:01
31 Ronan Cleary LOK M 1960 01:03:59
32 Jill Blount SO F 1960 01:04:09
33 Steve Bailey SN M 1959 01:04:23
34 David Saunders HH M 1959 01:05:32
35 Nigel Bush MV M 1955 01:06:02
36 Lisa Blair SAX F 1976 01:06:27
37 Ffion Bricknell SAX F 2004 01:06:43
38 Daniel Jones SO M 1981 01:07:58
39 Mike Turner SO M 1950 01:09:57
40 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:10:06
41 Alan Hickling SAX M 1964 01:11:03
42 Rachel Collins DFOK F 1993 01:11:19
43 Bikash Gurung BAOC M 1994 01:12:05
44 Robert MacDermott M 1965 01:13:15
45 Tom Edelsten GO M 1943 01:15:12
46 Simon Greenwood SAX M 1955 01:18:46
47 Julie Cleary LOK F 1964 01:19:06
48 Adrian Moseley RAFO M 1969 01:19:17
49 Christine Jepson SO F 1958 01:19:42
50 Sangum Khapangi magar M 1999 01:22:18
51 Jim Prowting TVOC M 1946 01:22:40
52 Alison Saunders HH F 1959 01:22:57
53 Samantha Prior SAX F 1978 01:23:13
54 Marion Payne-Bird GO F 1958 01:23:20
55 Joseph Subba BAOC M 1985 01:24:25
56 Ian Roberts MV M 1966 01:24:27
57 Jonathan Chappell DFOK M 1983 01:27:16
58 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:28:35
59 Brian Henry SAX M 1965 01:29:14
60 Andrew Derrick SAX M 1971 01:29:18
61 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:30:46
62 Mike Elliot MV M 1951 01:42:28
63 Steven Elliott SAX M 1959 01:44:11
64 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:44:15
65 Ruth Rhodes SO F 1942 01:51:56
- Frank Edge SN M 1956 00:54:31
- Neil Bricknell SAX M 1967 01:03:13
- Mick Smith HH M 1948 01:09:00
- Clive Hawkes SO M 1959 01:12:06
- Mike Bolton MV M 1950 01:19:12
- Raffaella Marin SLOW F 1967 01:19:30
- Austin Howe SAX M 2006 01:35:46
- Basanta Thamsuhang BAOC M 1988 01:43:54
- Colin Merry DFOK M 1953 01:56:14
- Sam Embleton BOF F 1977 02:09:09
Showing results 1 - 75 of 75