Results

Achievements at
orienteering events

Salisbury City Race (UKOL), 06/11/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at sarumo.org.uk/results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course 3 (M55, M60, W40, W45, W50) (length: 4.7km, climb: 185m, 17 controls)
Point calculations
1,086.31 + (88.74 x (3,120.40 - T)) / 542.66
Other courses: UKOL Course 1 (M18, M20, M21, M35) | UKOL Course 2 (M40, M45, M50, W18, W20, W21, W35) | UKOL Course 4 (M65, M70, W55, W60) | UKOL Course 5 (M75, M80, M85, W65, W70, W75, W80, W85) | UKOL Course 6 (M16, W16) | Course 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Embrey SROC M 1958 00:39:50 1206
2 Mike Brett BAOC M 1964 00:40:56 1195
3 Simon Errington HH M 1963 00:41:14 1192
4 David Hodson HH M 1964 00:41:33 1189
5 Tim Griffin GRAMP M 1966 00:41:36 1188
6 Mike Frizzell BADO M 1958 00:41:40 1188
7 Martin Yeo DEVON M 1990 00:41:58 1185
8 Christopher Kelsey BOK M 1957 00:42:16 1182
9 Sally Calland DVO F 1975 00:42:44 1177
10 Adrian Pickles WRE M 1957 00:43:36 1169
11 Neil Crickmore SO M 1962 00:43:38 1168
12 Robin Mills WIM M 1965 00:44:14 1163
13 David Hunt BOK M 1960 00:44:38 1159
14 Paul Lane BAOC M 1957 00:44:47 1157
15 Karen French WIM F 1967 00:45:33 1150
16 Simon Moore BKO M 1960 00:46:05 1144
17 Alison Howe SAX F 1972 00:46:15 1143
18 Andrew Evans DFOK M 1955 00:46:30 1140
19 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:46:50 1137
20 David Marsh SO M 1963 00:47:10 1134
21 Nick Dennis BOK M 1960 00:47:57 1126
22 Jeff Butt SARUM M 1963 00:47:58 1126
23 Andy Emmerson OD M 1956 00:48:01 1125
24 Robert Elston UBOC M 2000 00:48:08 1124
25 Veronica Barette SOC F 1973 00:49:13 1114
26 Duncan Innes SWOC M 1962 00:49:17 1113
27 Christine Farr SWOC F 1975 00:49:25 1112
28 David Campden IND M 00:49:25
29 DAVID FAULKNER BOK M 1962 00:50:06 1105
30 Mark White SARUM M 1958 00:50:15 1104
31 Camilla Darwin WAOC F 1969 00:50:28 1101
32 Carol Prosser BAOC F 1961 00:51:06 1095
33 Helen Le Page SN F 1976 00:51:12 1094
34 Helen Chiswell DVO F 1977 00:51:34 1091
35 Ian Byrne SMOC M 1957 00:51:48 1088
36 Clive Hawkes SO M 1959 00:51:49 1088
37 Ian Prosser BAOC M 1957 00:51:54 1087
38 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 00:51:57 1087
39 Andrew Reynolds DEVON M 1966 00:52:04 1086
40 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:52:10 1085
41 Carolyn Dent BOK F 1962 00:53:12 1075
42 Martin Goddard SARUM M 1958 00:53:40 1070
43 David Pilling BOK M 1966 00:53:43 1070
44 David Potter BOK M 1962 00:55:03 1056
45 Polly Jacobs SARUM F 1977 00:55:14 1055
46 Adrian Wise SN M 1961 00:55:21 1054
47 Richard Dixon RSOC M 1987 00:55:53 1048
48 Louise Tonge BOK F 1969 00:55:58 1047
49 Brian Pearson QO M 1960 00:56:04 1046
50 Mike Turner SO M 1950 00:56:12 1045
51 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 00:56:15 1045
52 Rod Mansel SUFFOC M 1959 00:57:01 1037
53 Barbara Griessner SLOW F 1971 00:57:58 1028
54 Jane Lambert SO F 1960 00:58:00 1028
55 Freya Askham SMOC F 1974 00:58:20 1024
56 Rachel Dennis BOK F 1967 00:59:02 1017
57 Lisa Cooke SARUM F 1976 00:59:54 1009
58 Adele Newall KERNO F 1961 01:00:25 1004
59 Elaine O'Hara-Styles BAOC F 1980 01:00:49 1000
60 Lap On Leung COBOC M 1966 01:03:02 978
61 Jane Blackford BADO F 1969 01:05:15 956
62 David Mitchell SBOC M 1958 01:05:34 953
63 Nikoly Kolev SLOW M 01:07:30
64 Lesley Ward SYO F 1969 01:12:56 881
65 Mark Thompson TVOC M 1955 01:16:37 845
66 Karen O'Hara-Styles BAOC F 1974 01:17:40 835
67 Ann Mitchell SBOC F 1970 01:21:11 800
68 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:41:19 603
69 Tim Hulley SO M 1961 01:42:57 586
Showing results 1 - 69 of 69