Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 2, 03/10/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/793-saturday-series-2

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.6km, 11 controls)
Other courses: White | Orange | Light Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:10:26
2 Walter Faulkner SYO M 2008 00:11:13
3 Rhys Caudwell SYO M 2008 00:11:19
4 Oscar Peel SYO M 2008 00:11:23
5 Beth Sykes SYO F 2009 00:11:32
6 Maxwell Groom SYO M 2010 00:11:43
7 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:12:10
8 Wilson Faulkner SYO M 2008 00:12:20
9 Lu Watkins SYO F 1975 00:12:29
10 Ben Tricklebank SYO M 2009 00:12:46
11 Alice Pieters SYO F 2009 00:13:04
12 Oskar Woods SYO M 2010 00:13:36
13 Penny Bell SYO F 2009 00:14:05
14 Abigail Whittaker SYO F 2012 00:14:52
15 Flynn Rogers PENISTO 00:14:57
16 Hannah Whittaker SYO F 2009 00:15:01
17 Jessica Lewis TAPTON 00:15:05
18 Abigail Howsam SYO F 2009 00:15:12
19 Jasper Kerr CARFIE 00:15:19
20 Lucy Walwyn SYO F 2010 00:15:44
21 Charlotte Andrews CLIFFO 00:16:53
22 Josiah Staniforth WALKLEY 00:16:56
23 Esther Andrews ECCLES 00:17:03
24 Joseph Byrne STMARIE 00:18:04
25 Boris Vasilev MERCIA 00:18:13
26 Louis Bryant SYO M 2012 00:18:21
27 Imogen Lilley ABBEYL 00:18:32
28 Rory Keen SYO M 2010 00:18:43
29 Sophie Howsam SYO F 2011 00:19:08
30 Hannah Bendrey DOBCROF 00:19:16
31 Freddie Holdsworth SYO M 2009 00:19:22
32 Tilly Wainwright NETHERG 00:19:25
33 Rowan Carr CARTER 00:19:56
34 Rowan Thomas Hanks CARFIEL 00:20:13
35 Rose Thomas Hanks NEWFIEL 00:20:20
36 Hannah White STMARYS 00:20:39
37 Amisha Watkinson DOBCROF 00:21:45
38 Phoebe Kerr CARFIE 00:22:06
39 Lucy-Laura Miller SYO F 2010 00:23:07
40 Harry Scott-Walker TAPTON 00:23:24
41 Ellie Scott-Walker HALLAM 00:23:26
42 Sam Walker CARFIE 00:23:37
43 Leo Hart 00:23:38
44 Edward Heyes ABBEYL 00:23:39
45 Dominic Peters WESTBOU 00:24:08
46 James Wallis NETHERG 00:24:26
47 Nedd Hunt SYO M 2012 00:25:27
48 Ellen Ash SYO F 2009 00:26:40
49 Anna Holt SYO F 2011 00:28:08
50 Lucy Holt SYO F 2013 00:29:48
51 Isla Murphy HUNTERS 00:31:17
52 Mia Hart HUNTER 00:31:36
53 Paulina Cristos TIDESWE 00:31:58
54 Samuel Peters WESTBOU 00:32:42
55 Yusuf Shah DOBCROF 00:37:51
56 Ibraheem Shah DOBCROF 00:38:39
57 Alex Stewart KINGECG 00:46:12
58 Hakim Ali 00:49:03
- William Westaway ret TAPTON 00:12:02
- Summer Taylor-King ret HIGHST 00:26:52
- Ella Baxter SYO F 2009 00:09:34
- Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:12:42
- Harvey Gibson-Black mp HIGHST 00:22:42
- Ben Fraser mp 00:23:40
- Charlotte Chapman SYO F 2009 00:32:58
Showing results 1 - 65 of 65