Results

Achievements at
orienteering events

Tamar Triple Day 2, 04/06/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cornwallorienteering.org.uk/tamar_triple/results_22.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.6km, climb: 165m, 16 controls)
Point calculations
1,091.30 + (72.37 x (3,968.43 - T)) / 557.76
Other courses: Black | Brown | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Rollins SN M 2007 00:42:17
2 Ben Perry DEVON M 2007 00:46:31
3 James Clemence SWOC M 1960 00:50:35 1212
4 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:51:09
5 Freddie Lake SBOC M 2006 00:51:51 1203
6 John Simmons BOK M 1951 00:52:45 1196
7 Adam Baker-Hale RAFO M 1973 00:53:18 1191
8 Steve Bailey SN M 1959 00:54:10 1185
9 Nick Shanahan BAOC M 1972 00:55:06 1177
10 Lyra Medlock WSX F 2007 00:57:00
11 Ian Moran SOC M 1958 00:57:02 1162
12 Ian Ditchfield MV M 1956 00:57:25 1159
13 Axel Blomquist SN M 1952 00:58:15 1153
14 Andy Emmerson OD M 1956 00:58:27 1151
15 Robin Carter DEVON F 1960 00:58:49 1148
16 Mike Frizzell BADO M 1958 00:58:57 1147
17 Michelle Spillar WIM F 1979 00:59:48 1141
18 Chris Moncaster KERNO M 1954 00:59:53 1140
19 Steve Blount SO M 1960 00:59:57 1139
20 Pim Van der Wijk OLIFANT M 1967 01:00:40
21 Andrew Stott NGOC M 1959 01:00:47 1133
22 Andy Rimes QO M 1963 01:00:59 1131
23 Peter Foster BOK M 1957 01:01:04 1131
24 Steve Edmonds DEVON M 1957 01:01:32 1127
25 Sheila Braine QO F 1966 01:02:14 1122
26 Ray Collins WCH M 1955 01:02:35 1119
27 Alison Simmons BOK F 1955 01:02:56 1116
28 Laura Evans KERNO F 1984 01:03:10 1114
29 Ella Bowles DEVON F 1958 01:03:30 1112
30 Eddie Whittle BKO M 1969 01:03:58 1108
31 Tony Feltbower OD M 1954 01:04:52 1101
32 Andy Creber NGOC M 1958 01:05:07 1099
33 Robert King AIRE M 1959 01:05:20 1098
34 Simon Freer KERNO M 1969 01:05:25 1097
35 Christopher Ashenden SN M 1964 01:05:38 1095
36 Johanna Dammeier TSV HIR F 1972 01:06:00
37 Karen Baker DEVON F 1970 01:06:35 1088
38 Lisa Methven BKO F 1969 01:06:54 1085
39 Kevin Bracher SOC M 1955 01:07:06 1084
40 Andrew French WIM M 1965 01:07:08 1084
41 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:07:21 1082
42 Kerina Lake SBOC F 1978 01:07:41 1079
43 Karen French WIM F 1967 01:07:48 1078
44 Damian Wilson DEVON M 1970 01:08:01 1077
45 Cat Edwardes DEVON F 1970 01:09:23 1066
46 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:10:04 1061
47 Adrian Taylor DEVON M 1955 01:10:40 1056
48 Colin Hicks SOC M 1952 01:11:07 1053
49 Amy Lee-Jones BOK F 2005 01:12:12 1044
50 Simon Greenwood SAX M 1955 01:13:18 1036
51 Nicola Brooke WSX F 1966 01:14:07 1029
52 Sean Wolstenholme DEVON M 1963 01:14:59 1022
53 Barbara Keenan DEVON F 1966 01:18:55 992
54 Ronan Cleary LOK M 1960 01:19:59 984
55 Doug Greenwood SOC M 1973 01:21:30 972
56 Paul Taunton NGOC M 1950 01:23:12 958
57 Gary Simmons GO M 1960 01:25:34 940
58 Alison Reynolds DEVON F 1966 01:27:01 929
59 Lotta Dammeier TSV HIR F 2007 01:31:57
60 Catherine Slade SAX F 1976 01:32:34 886
61 Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:34:31 870
- Hamish Braine-Clarke QO M 2006 00:32:12
Showing results 1 - 62 of 62