Results

Achievements at
orienteering events

Tamar Triple Day 3, 05/06/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.cornwallorienteering.org.uk/tamar_triple/current_results.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 4.2km, climb: 195m, 16 controls)
Point calculations
1,079.77 + (87.75 x (3,189.51 - T)) / 634.47
Other courses: Brown | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Freddie Lake SBOC M 2006 00:35:20 1228
2 James Clemence SWOC M 1960 00:35:34 1226
3 Clive Hallett BOK M 1963 00:35:53 1223
4 Lyra Medlock WSX F 2007 00:37:39
5 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:37:57
6 Steve Blount SO M 1960 00:38:18 1203
7 Steve Bailey SN M 1959 00:39:24 1194
8 Axel Blomquist SN M 1952 00:40:47 1182
9 Steve Edmonds DEVON M 1957 00:43:01 1164
10 Karen French WIM F 1967 00:45:05 1147
11 Rob Hick WSX M 1960 00:45:06 1147
12 Andrew French WIM M 1965 00:45:18 1145
13 Ray Collins WCH M 1955 00:45:26 1144
14 Mike Frizzell BADO M 1958 00:45:31 1143
15 Damian Wilson DEVON M 1970 00:45:43 1142
16 Andrew Stott NGOC M 1959 00:45:53 1140
17 Ian Moran SOC M 1958 00:46:22 1136
18 Kerina Lake SBOC F 1978 00:46:26 1136
19 Sheila Braine QO F 1966 00:46:53 1132
20 John Simmons BOK M 1951 00:48:07 1122
21 Duncan Bayliss WRE M 1967 00:48:07 1122
22 Andrew Quickfall SROC M 1957 00:48:34 1118
23 Chris Moncaster KERNO M 1954 00:49:25 1111
24 Ky Aizawa DEVON M 1992 00:49:47 1108
25 Cat Edwardes DEVON F 1970 00:50:08 1105
26 Ian Ditchfield MV M 1956 00:52:06 1089
27 Peter Foster BOK M 1957 00:52:41 1084
28 Pim Van der Wijk OLIFANT M 1967 00:52:42
29 Nick Shanahan BAOC M 1972 00:53:53 1074
30 Karen Baker DEVON F 1970 00:54:17 1070
31 Robin Carter DEVON F 1960 00:54:20 1070
32 Diane Jacks WRE F 1968 00:54:24 1069
33 Ronan Cleary LOK M 1960 00:55:34 1060
34 Douglas Greenwood SOC M 1973 00:55:36 1060
35 Ella Bowles DEVON F 1958 00:56:15 1054
36 Zbig Gebka HAVOC M 1960 00:56:43 1050
37 Simon Greenwood SAX M 1955 00:57:21 1045
38 Paul Taunton NGOC M 1950 00:58:20 1037
39 Rebecca Medlock WSX F 1974 00:58:59 1031
40 Adrian Taylor DEVON M 1955 00:59:34 1027
41 Eddie Whittle BKO M 1969 01:00:13 1021
42 Laura Evans KERNO F 1984 01:00:21 1020
43 Carolyn Dent BOK F 1962 01:02:38 1001
44 Gary Simmons GO M 1960 01:05:26 978
45 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:06:53 966
46 Catherine Slade SAX F 1976 01:07:13 963
47 Beth Woodley DEVON F 1994 01:07:30 961
48 Christopher Ashenden SN M 1964 01:08:25 953
49 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:08:46 950
50 Nicola Brooke WSX F 1966 01:12:31 919
51 Adele Newall KERNO F 1961 01:13:17 913
52 Sean Wolstenholme DEVON M 1963 01:14:08 906
53 Annika Greenwood SOC F 1971 01:15:33 894
- Nadine Wright OD F 1988 00:58:25
Showing results 1 - 54 of 54