Results

Achievements at
orienteering events

Regional Event, 16/01/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/832-regional-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.8km, climb: 100m, 14 controls)
Point calculations
979.31 + (62.46 x (4,500.37 - T)) / 675.04
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:43:10
2 Oscar Peel SYO M 2008 00:43:30
3 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:50:57
4 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:51:53 1108
5 Freya Tryner SYO F 2007 00:51:56
6 Ella Baxter SYO F 2009 00:52:12
7 Ben Glover LEI M 2006 00:52:24 1105
8 Judith Havenhand SYO F 1973 00:56:11 1084
9 Amelia Thompson LOC F 2006 00:57:09 1078
10 Tony Davies BOF M 1948 00:58:45 1070
11 Charlotte Sykes SYO F 2007 00:59:25
12 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 00:59:31 1065
13 Alice Rigby CLOK F 1997 00:59:51 1063
14 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:00:55 1058
15 Andrew Middleton DVO M 1948 01:02:19 1050
16 Malcolm Spencer DVO M 1956 01:02:38 1048
17 Louise Reynolds SYO F 1976 01:03:48 1042
18 Peter Mackey IND M 01:04:01
19 Nick Phillips IND M 01:04:12
20 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 01:04:14 1039
21 Andrew Leedham LOC M 1963 01:04:36 1037
22 Rob Last SYO M 1961 01:05:28 1032
23 Julia Simpson MDOC F 1965 01:05:58 1030
24 Mike Godfree DVO M 1949 01:05:58 1030
25 David Rose PFO M 1950 01:06:09 1028
26 Jim Elder SYO M 1950 01:06:24 1027
27 Val Johnson DVO F 1959 01:07:02 1024
28 Kim Buxton DVO F 1961 01:07:18 1022
29 Liz Godfree DVO F 1948 01:07:26 1021
30 Pauline Tryner SYO F 1972 01:08:08 1017
31 Lorraine Reuber SYO F 1968 01:09:44 1009
32 Alexandra Garnett SYO F 2006 01:11:25 999
33 Pawel Bugajski MDOC M 1979 01:12:05 996
34 Norman Hall DEE M 1948 01:13:16 989
35 Chris Burden AIRE M 1948 01:14:12 984
36 Flora Jolly HALO F 2006 01:14:14 984
37 Judith Cudden SYO F 1975 01:14:20 983
38 Ciara Keen SYO F 2006 01:14:38 981
39 Millie Norman SYO F 2006 01:15:31 976
40 Janet Adams SYO F 1963 01:15:50 975
41 Roseanne Field HALO F 1964 01:16:08 973
42 James Woodham AIRE M 2007 01:16:18
43 Derek Gale DVO M 1944 01:16:22 972
44 Adam Kent SYO M 1968 01:17:54 963
45 Hannah Tindale SYO F 1988 01:18:58 957
46 Colin Best SYO M 1947 01:19:01 957
47 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:20:14 950
48 David Dann MDOC M 1956 01:20:38 948
49 Elizabeth Carter AIRE F 1953 01:20:54 947
50 Susan Guy SYO F 1978 01:21:30 943
51 John Nuttall SELOC M 1945 01:22:32 938
52 Vanessa Howsam SYO F 1972 01:24:48 925
53 Jane Dring-Morris LEI F 1968 01:26:14 917
54 Susan Birtwistle CLARO F 1957 01:27:26 910
55 David Thomas SYO M 1958 01:27:28 910
56 Paul Simmons HALO M 1951 01:27:46 908
57 Emily Pieters SYO F 1972 01:28:49 903
58 Allen Barnes CLARO M 1942 01:29:10 901
59 Toby Manning LEI M 1952 01:32:30 882
60 Chris Bosley LEI M 1947 01:32:39 881
61 Jacky Dakin SYO F 1961 01:37:08 856
62 Helen Smethurst PFO F 1960 01:37:20 855
63 John Purkis SYO M 1954 01:50:54 780
64 Robert Bryant SYO M 1967 02:02:59 713
- Peter Dargue LEI M 1954 01:47:20
- Linda Cairns SYO F 1958 01:49:44
- Stuart Swalwell DVO M 1950 01:30:01
- Emma Mason MDOC F 1986 01:32:28
- Steve Nicholls MDOC M 1957 02:12:07
Showing results 1 - 69 of 69