Results

Achievements at
orienteering events

South West Orienteering League, 16/01/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.northwilts.org.uk/result/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.6km, climb: 135m, 11 controls)
Point calculations
946.37 + (82.05 x (3,645.31 - T)) / 628.88
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jackie Butt SARUM F 1963 00:42:10 1092
2 Roger Bryan NWO M 1962 00:42:39 1088
3 Jackie Hallett BOK F 1957 00:42:47 1087
4 Carol Iddles BOK F 1956 00:48:12 1045
5 Andrew Graham SARUM M 1955 00:49:16 1036
6 David Potter BOK M 1962 00:50:19 1028
7 Scott Elford WSX M 1990 00:51:25 1019
8 Ian Sayer WSX M 1951 00:51:37 1018
9 Christopher Branford WIM M 1946 00:51:40 1018
10 Roger Stein SBOC M 1953 00:52:06 1014
11 Martin Lock GO M 1948 00:52:06 1014
12 Louise Tonge BOK F 1969 00:52:28 1011
13 Carol Prosser BAOC F 1961 00:53:41 1002
14 Chris Barrington Brown BAOC M 1958 00:53:43 1001
15 David Battison SARUM M 1946 00:53:45 1001
16 Linda Pakuls WIM F 1957 00:54:22 996
17 John Chesters DEVON M 1951 00:54:53 992
18 Pete Inness BKO M 1967 00:54:58 992
19 Tom Inness BKO M 2004 00:55:50 985
20 Frank Ince SWOC M 1942 00:55:51 985
21 Greg Birdseye TVOC M 1945 00:56:38 979
22 Ian Prosser BAOC M 1957 00:56:58 976
23 Allan Darwell BOK M 1951 00:57:05 975
24 Ian Prowse NGOC M 1952 00:57:10 974
25 Phil Warry BOK M 1953 00:57:33 971
26 Helen Kelsey BOK F 1957 00:59:40 955
27 Joe Shipcott IND M 01:00:15
28 Ian Tait SARUM M 1951 01:00:23 949
29 Glyn Thomas BKO M 1959 01:00:25 949
30 David Mullins SARUM M 1949 01:00:53 945
31 Ted McDonald BOK M 1943 01:01:27 941
32 J K Astin WSX F 1953 01:02:29 933
33 Helen Sharp TVOC F 1964 01:03:25 926
34 Christopher Moon BOK M 1950 01:03:51 922
35 Tony Hext QO M 1948 01:03:59 921
36 Ruth Landrigan BOK F 1980 01:04:20 918
37 Ian Barrett BOK M 1973 01:05:54 906
38 Gwen Tanner BOK F 1960 01:06:09 904
39 Gill Sharp SN F 1958 01:06:38 900
40 Chic Young SARUM M 1957 01:07:11 896
41 Stephen Jackson NWO M 1954 01:07:15 896
42 Caroline Potter BOK F 1962 01:07:26 894
43 Bernard Calnan TVOC M 1953 01:08:37 885
44 Mike Forrest BOK M 1954 01:11:30 862
45 Jenny Jones NWO F 1967 01:11:33 862
46 Alain Wilkes BKO M 1948 01:12:28 855
47 Nicky Wareing BOK F 1976 01:12:51 852
48 Chris Jones NWO M 1966 01:13:31 846
49 Sally Thomas BOK F 1945 01:14:29 839
50 Duncan Liddle NWO M 1958 01:17:07 818
51 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:20:44 790
52 Susanne Andersen BOK F 1962 01:21:32 784
53 Richard Rae BKO M 1946 01:22:24 777
54 Zhenlong Li OUOC M 1995 01:23:15 770
55 Debbie Anderson BOK F 1971 01:24:25 761
56 ELIZABETH LOCKTON WSX F 1959 01:31:12 708
57 Helen Wheelwright SOC F 1958 01:35:42 673
58 Kevin Beale NWO M 1958 01:43:46 610
- Dil Wetherill WAOC M 1964 00:14:20
Showing results 1 - 59 of 59