Results

Achievements at
orienteering events

SWOL & SCOA Leagues - Ocknell, New Forest, 23/01/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/Results.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.725km, climb: 115m, 13 controls)
Point calculations
1,070.82 + (91.66 x (3,775.44 - T)) / 610.71
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Rollins SN M 2007 00:43:15
2 James Clemence SWOC M 1960 00:44:10 1240
3 Finlay Anderson BOK M 2006 00:46:01 1223
4 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:46:40
5 Andrew Nash SOC M 1976 00:48:14 1203
6 Chris Harrison NGOC M 1958 00:48:24 1202
7 Colin Dickson BAOC M 1955 00:49:44 1190
8 Andrew Howard BOF M 1974 00:50:27 1183
9 Chris Pritchett WIGHTO M 1959 00:50:29 1183
10 Mike Christopher WIM M 1955 00:51:19 1175
11 Edward Nichols SO M 1982 00:51:32 1173
12 Richard Hudson BOK M 1963 00:51:44 1172
13 Paul Lane BAOC M 1957 00:52:53 1161
14 Roger Crickmore WSX M 1963 00:53:12 1158
15 John Oakes WIM M 1972 00:54:01 1151
16 Veronica Barette SOC F 1973 00:54:08 1150
17 Paul Thwaites SOC M 1962 00:54:19 1148
18 Jon Steed BADO M 1963 00:54:56 1143
19 Christine Currie SOC F 1977 00:55:07 1141
20 Chris Moncaster KERNO M 1954 00:55:27 1138
21 Helen Chiswell DVO F 1977 00:55:59 1133
22 Ian Moran SOC M 1958 00:56:26 1129
23 Andrew French WIM M 1965 00:56:58 1124
24 Steve Collins RAFO M 1967 00:58:31 1111
25 Tamsin Horsler WIM F 1967 00:58:40 1109
26 Jeff Butt SARUM M 1963 00:58:47 1108
27 Christopher Ashenden SN M 1964 00:59:04 1106
28 Mike Jones SMOC M 1954 00:59:15 1104
29 Melanie Slade SN F 1968 00:59:38 1100
30 Robin Smith SO M 1952 01:00:12 1095
31 Agnes Brooke WSX F 2003 01:00:32 1092
32 Robert Norley SOC M 1959 01:01:19 1085
33 Tim Sands BOK M 1949 01:01:26 1084
34 Marcus White SOC M 1967 01:01:36 1083
35 Nicola Brooke WSX F 1966 01:01:55 1080
36 Rachel Dennis BOK F 1967 01:01:57 1080
37 Jason Falconer WSX M 1971 01:02:44 1073
38 Mark Light SOC M 1968 01:03:04 1070
39 Peter Smith SOC M 1965 01:03:37 1065
40 Tim Houlder WSX M 1957 01:03:46 1063
41 Nick Dennis BOK M 1960 01:04:51 1053
42 Ian Buxton TVOC M 1965 01:05:02 1052
43 Jes Dickin SOC M 1960 01:05:18 1049
44 John Simmons BOK M 1951 01:06:13 1041
45 David Saunders HH M 1959 01:06:36 1038
46 Steve Robertson QO M 1953 01:06:54 1035
47 Mike Jones IND M 1967 01:07:24
48 Michael Merritt SO M 1957 01:07:31 1029
49 Karen French WIM F 1967 01:07:36 1029
50 John Harrison BADO M 1947 01:08:09 1024
51 Cat Edwardes DEVON F 1970 01:08:35 1020
52 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:09:02 1016
53 Sandy Burgon BOK M 1956 01:09:52 1008
54 Colin Swallow SN M 1957 01:10:08 1006
55 Sarah Darley GO F 2005 01:10:30 1003
56 Allan Darwell BOK M 1951 01:11:15 996
57 Aleksei Dnestrovskii TVOC M 1965 01:11:51 990
58 Anne Tynegate BADO F 1961 01:12:16 987
59 Carolyn Dent BOK F 1962 01:13:15 978
60 Ingwahang Jabegu WIM M 1982 01:13:20 977
61 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:13:52 972
62 Natalia Griaznevich TVOC F 1989 01:14:09 970
63 Tina Stratford WSX F 1971 01:14:57 963
64 Carol Sands BOK F 1951 01:16:36 948
65 Martin Miller WSX M 1972 01:22:17 896
66 Philip Cooper WIM M 1947 01:23:10 889
67 Gwen Tanner BOK F 1960 01:26:15 861
68 Richard Rossington BOK M 1961 01:29:04 835
69 Laura Wilcox WSX F 1963 01:29:46 829
Showing results 1 - 69 of 69