Results

Achievements at
orienteering events

TVOC 50th Anniversary Regional Event & SCOL3, 19/12/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/results/shotover-4/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 8.9km, climb: 335m, 30 controls)
Point calculations
1,203.47 + (82.30 x (5,351.20 - T)) / 954.62
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Colm Moran TVOC M 1992 00:59:19 1358
2 Aidan Smith SYO M 1995 01:00:49 1350
3 James Haynes TVOC M 1993 01:03:32 1336
4 Samuel Fielding EUOC M 1998 01:05:06 1328
5 Nick Barrable SYO M 1974 01:10:34 1300
6 Tom Dobra TVOC M 1992 01:10:52 1298
7 Michael Hallett BOK M 1997 01:11:42 1294
8 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:12:41 1289
9 Anne Edwards LOC F 1989 01:15:20 1275
10 Chris McCartney HOC M 1969 01:15:52 1272
11 Christopher Rhodes BADO M 1980 01:16:39 1268
12 Chloe Potter BOK F 1998 01:17:43 1263
13 Bertie Kingsley LOK M 1997 01:18:06 1261
14 Tsz Chun Jason Wong SLOW M 2001 01:18:08 1261
15 Adam Poole TVOC M 1989 01:18:25 1259
16 Georgia Jones LOK F 1998 01:19:06 1256
17 Mark Saunders TVOC M 1978 01:20:28 1249
18 Ben Green TVOC M 1977 01:21:11 1245
19 Scott Collier KERNO M 1986 01:21:24 1244
20 Andrew Snell BAOC M 1974 01:24:01 1230
21 Marcin Krzysztofik TVOC M 1985 01:24:38 1227
22 Lawrence Jones NGOC M 1996 01:25:12 1224
23 David Frampton HH M 1970 01:27:50 1210
24 Mark Adams HH M 1963 01:28:09 1209
25 David Williams HOC M 1962 01:28:54 1205
26 Paul Fox SN M 1962 01:28:55 1205
27 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:29:46 1200
28 Stephen Borrill WAOC M 1971 01:31:33 1191
29 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:32:30 1186
30 David Montaner SMOC M 1987 01:32:46 1185
31 Paul Gebbett BOK M 1969 01:33:07 1183
32 Anthony Flick LOK M 1976 01:33:22 1182
33 Keith Belsey SN M 1967 01:34:16 1177
34 Luke Woodward TVOC M 1980 01:34:26 1176
35 Himmy Lau SLOW M 1998 01:34:35 1176
36 Mike Bennett HH M 1953 01:35:22 1172
37 Neil Albert NGOC M 1971 01:36:13 1167
38 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:37:41 1160
39 Patrick Butlin TVOC M 1984 01:38:40 1154
40 Robin Bishop TVOC M 1967 01:39:37 1150
41 Ben Bardsley HH M 1972 01:40:19 1146
42 Rob Woods RAFO M 1969 01:40:47 1143
43 James Thomas HOC M 1988 01:41:30 1140
44 Chris Evans SLOW M 1967 01:42:06 1137
45 Mark Rookledge OD M 1966 01:44:07 1126
46 Olin Davies SLOW M 2004 01:53:13 1079
47 Jon Bones TVOC M 1971 01:57:57 1055
48 Rob Hick WSX M 1960 01:58:28 1052
49 Ian Hylton TVOC M 1969 01:59:32 1046
50 Thomas Venn TVOC M 1982 02:04:50 1019
51 Janis Magons IND M 1981 02:06:15
52 Samuel Taunton NGOC M 1986 02:06:41 1010
- Tom Bush IND M 1986 01:25:35
Showing results 1 - 53 of 53