Results

Achievements at
orienteering events

SOG3 - Blackland Farm, Sharpthorne (SW of East Grinstead), 12/12/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/events/blackland-farm-2020-12-12-1

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BLUE (length: 4.8km, climb: 150m, 24 controls)
Other courses: GREEN | ORANGE | YELLOW

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jonathan Crickmore SYO M 1993 00:22:31
2 Laura Robertson SYO F 1993 00:28:50
3 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:30:20
4 Neil Crickmore SO M 1962 00:31:25
5 James Yule SO M 2003 00:32:01
6 Troy Southall SO M 2004 00:32:12
7 Tommy Heap SO M 2005 00:32:26
8 Alan Velecky SO M 1966 00:33:14
9 Maxime Pesenti DFOK M 2004 00:33:22
10 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:35:10
11 Garry Greenstreet SO M 1973 00:37:29
12 Peter Chapman SO M 1964 00:37:43
13 Steve Blount SO M 1960 00:37:52
14 Liam Marsh SO M 1998 00:38:27
15 Scarlet Heap SO F 2003 00:38:44
16 Rob Leathley SO M 1973 00:38:46
17 Steve Jarvis SO M 1963 00:39:21
18 Alan Yule SO M 1971 00:39:33
19 Simon Deeks SAX M 1969 00:39:41
20 Simon Fitzpatrick SO M 1970 00:39:46
21 Tim Hulley SO M 1961 00:40:21
22 Guy Lidbury HAVOC M 1969 00:40:43
23 Julia Jarvis SO F 1968 00:41:13
24 Mark Chapman SO M 1961 00:41:31
25 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:42:01
26 Madelyn Bartlett SO F 2005 00:42:28
27 Nicholas Care SO M 1959 00:42:30
28 Clive Hawkes SO M 1959 00:43:49
29 Rob Burridge SO M 1964 00:44:11
30 Darren Warner-Swann SO M 1969 00:44:45
31 Barry McElearney SO M 1965 00:44:53
32 Joe Barrett SO M 1963 00:44:56
33 Jill Blount SO F 1960 00:44:56
34 Amelia Bartlett SO F 2003 00:46:05
35 Cameron Pattenden SO M 2003 00:46:08
36 Mike Turner SO M 1950 00:46:38
37 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 00:46:50
38 Tim Bartlett SO M 1963 00:47:06
39 Anna Chapman SO F 1973 00:47:08
40 Andrew Hannaford SO M 1955 00:48:03
41 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:49:43
42 Andrew Parkinson SO M 1952 00:49:44
43 Michael Merritt SO M 1957 00:50:14
44 Paul Wilson SO M 1962 00:50:39
45 Ron Mohel SO M 1975 00:50:39
46 Ian Ditchfield MV M 1956 00:51:16
47 Daniel Jones SO M 1981 00:51:24
48 Timothy Carder SO M 1957 00:51:51
49 Fiona Tam SLOW F 1989 00:52:18
50 Peter Dudman SO M 1951 00:53:19
51 Nigel Bush MV M 1955 00:54:37
52 Susan Crickmore SO F 1962 00:54:46
53 Dave Taylor SO M 1972 00:58:05
54 Judith Carder SO F 1957 00:59:04
- Marion West SO F 1964 00:54:08
- Gethyn Lewis SO M 1966 01:06:57
- Ruth Rhodes SO F 1942 01:15:06
Showing results 1 - 57 of 57