Results

Achievements at
orienteering events

SAX SE League event, 23/01/2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.9km, climb: 210m, 17 controls)
Point calculations
1,072.28 + (96.75 x (4,006.18 - T)) / 893.88
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Chapman SO M 1964 00:48:01 1194
2 Axel Blomquist SN M 1952 00:48:41 1190
3 Sarah Scarbrough MV F 1982 00:49:55 1182
4 Scarlet Heap SO F 2003 00:50:18 1179
5 Andrew Evans DFOK M 1955 00:51:32 1171
6 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 00:51:46 1170
7 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:52:34 1165
8 Paul Street SLOW M 1954 00:54:53 1149
9 Kostya Lutsenko CHIG M 1975 00:54:58 1149
10 Andrew Pitcher DFOK M 1964 00:55:08 1148
11 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:55:46 1144
12 Kevin Harding HH M 1959 00:55:47 1144
13 Frank Edge SN M 1956 00:56:07 1141
14 Mike Frizzell BADO M 1958 00:56:14 1141
15 Mark Chapman SO M 1961 00:56:28 1139
16 Robert Lines SO M 1965 00:56:53 1136
17 Barry Jones SO M 1967 00:56:53 1136
18 Stuart Williams SAX M 1975 00:56:57 1136
19 Luke Mills-Hicks GO M 2007 00:57:06
20 Robin Kendall IND M 1967 00:57:11
21 Steve Jarvis SO M 1963 00:57:32 1132
22 Neil Speers DFOK M 1966 00:57:35 1132
23 Austin Howe SAX M 2006 00:58:13 1128
24 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:58:43 1125
25 Mark Feltham MV M 1962 00:59:00 1123
26 Andrew Hannaford SO M 1955 00:59:14 1121
27 Ronan Cleary LOK M 1960 00:59:29 1120
28 Angel Georgiev SLOW M 1988 01:00:42 1112
29 Derick Mercer BKO M 1964 01:00:57 1110
30 Sue Carter SLOW F 1967 01:00:58 1110
31 Simon Blanchflower SAX M 1954 01:01:44 1105
32 Edward Pond DFOK M 1998 01:02:30 1100
33 Basanta Thamsuhang BAOC M 1988 01:04:00 1090
34 Mike Garvin SLOW M 1970 01:04:58 1084
35 David Marsh SO M 1963 01:05:20 1082
36 Richard Bostock DFOK M 1964 01:05:28 1081
37 Ian Byford HH M 1958 01:05:56 1078
38 Robin Wilson SO M 1959 01:06:14 1076
39 Lulu Williams SLOW F 1969 01:06:37 1073
40 Nicholas Betts SAX M 1964 01:08:16 1063
41 Jon Chandler LOK M 1967 01:09:40 1053
42 Nicki Adams SLOW F 1978 01:10:42 1047
43 Ian Whisson CHIG M 1957 01:10:54 1045
44 Brian Henry SAX M 1965 01:11:55 1039
45 Sean Cronin SAX M 1966 01:11:58 1039
46 Lisa Blair SAX F 1976 01:13:21 1030
47 Neil Bricknell SAX M 1967 01:14:41 1021
48 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:15:39 1015
49 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:16:01 1012
50 Stuart Wood SLOW M 1969 01:18:06 999
51 Paul Wilson SO M 1962 01:18:08 998
52 Timothy Carder SO M 1957 01:19:53 987
53 Tim Keogh MV M 1963 01:19:55 987
54 Graham Batty HAVOC M 1958 01:21:31 977
55 Samantha Prior SAX F 1978 01:24:58 954
56 Tom Forbes NOT LIS M 1972 01:26:06
57 JB Rae-Smith DFOK M 1963 01:27:40 937
58 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:30:57 915
59 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:31:30 912
60 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:35:43 884
61 Chris Pond DFOK M 1962 01:40:33 853
62 Clive Hillier LOK M 1964 01:40:38 852
63 Tim Bywater-Lees HH M 1959 01:49:45 793
64 Karen Ransley SAX F 1979 01:53:54 766
65 Ian Catchpole DFOK M 1979 01:55:37 755
- Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:15:11
Showing results 1 - 66 of 66