Results

Achievements at
orienteering events

HH Saturday Series Nomansland, 08/05/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.herts-orienteering.club/hh_results/nomansland-8th-may-2021/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.8km, climb: 65m)
Other courses: Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Michael Krajewski BAOC M 1982 00:17:09
2 Nikolay Mikhaylyuk TVOC M 1981 00:21:59
3 Nathan Nesbit HH M 2005 00:27:09
4 Tom Cochrane HH M 1983 00:29:21
5 Ben Gostick HH M 2005 00:31:25
6 Greg Foot M 1986 00:31:32
7 Peter Jones SN M 1956 00:33:24
8 David Dixon HH M 1972 00:33:40
9 Daniel Hodson HH M 1994 00:34:06
10 Alex Fielding HH M 2003 00:34:06
11 Matthew Dixon HH M 2002 00:34:08
12 Kevin Fielding HH M 1968 00:34:50
13 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:35:02
14 Simon Errington HH M 1963 00:35:05
15 Ed Heal BAOC M 1968 00:36:24
16 Hugh Hurley M 1986 00:36:31
17 David Hodson HH M 1964 00:37:00
18 Jon Chandler LOK M 1967 00:37:43
19 Tim Gage HH M 1978 00:37:59
20 Anthony Brown HH M 1983 00:38:52
21 Ben Bardsley HH M 1972 00:38:56
22 Jo Hurley HH F 1986 00:39:06
23 Sebastien Flesch HH M 1969 00:39:17
24 Jason Dunning WAOC M 1975 00:40:32
25 Mick Smith HH M 1948 00:41:03
26 Roger Gooding SOS M 1974 00:41:15
27 Jacob Sharpe HH M 1974 00:41:23
28 Stephen McKinley SN M 1964 00:41:36
29 Michael Bickle WAOC M 1948 00:41:40
30 Hannah Freeman HH F 2003 00:42:00
31 Rich Kerswell WAOC M 1965 00:42:36
32 David Heale HH M 1967 00:43:25
33 James Blake HH M 1974 00:43:30
34 Helen Errington HH F 1961 00:43:40
35 Robert Casserley HH M 1972 00:43:45
36 Ronan Cleary LOK M 1960 00:44:35
37 Helen Bickle WAOC F 1982 00:44:53
38 Alex Veal HH M 1977 00:45:00
39 Dickson CY Tam HH M 1976 00:45:08
40 Mike Bennett HH M 1953 00:45:46
41 Stu Levene HH M 1969 00:45:48
42 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:46:06
43 Kate Hawks HH F 1973 00:46:11
44 Erik Mielke HH M 1972 00:46:23
45 Iris Lueke SLOW F 1976 00:46:36
46 Kevin Parkes HH M 1958 00:46:54
47 Zbig Gebka HAVOC M 1960 00:47:20
48 Sascha Noar HH M 1970 00:47:29
49 David Allard HH M 1983 00:47:33
50 Jim Prowting TVOC M 1946 00:48:18
51 Adam Leaf HH M 1962 00:48:23
52 Rachel Banham TVOC F 1992 00:49:32
53 Lina Heuer HH F 2003 00:50:44
54 Melanie Hilton HH F 1975 00:50:54
55 Jennie Soulsby HH F 1976 00:51:18
56 Roger Cliffe TVOC M 1971 00:51:29
57 Mark Salmon SMOC M 1969 00:51:58
58 Tony Harden HH M 1963 00:52:01
59 Gergely Farago HH M 1974 00:52:02
60 Richard Powell WAOC M 1976 00:52:15
61 Emese Svab HH F 1974 00:53:36
62 David Frampton HH M 1970 00:54:05
63 Anthony Waller HH M 1970 00:55:45
64 Neil Gostick HH M 1962 00:57:20
65 Anne Stockley HH F 1976 00:57:25
66 Ian Wells RAFO M 1953 00:59:28
67 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 01:03:41
68 Jason Murphy SMOC M 1972 01:22:53
Showing results 1 - 68 of 68