Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Urban League, 20/06/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/810-city-urban-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6km, climb: 75m, 23 controls)
Point calculations
1,075.30 + (109.32 x (3,663.00 - T)) / 587.11
Other courses: Black | Brown | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Sprint

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Simon Martland EPOC M 1965 00:40:17 1307
2 Tim Tett SYO M 1960 00:44:26 1261
3 Jonathan Emberton EPOC M 1961 00:46:54 1233
4 Trevor Hindle MDOC M 1964 00:47:44 1224
5 David Hunt BOK M 1960 00:48:55 1211
6 David Hodson HH M 1964 00:48:58 1210
7 Ruth Ker CLARO F 1967 00:52:19 1173
8 Markus Reuber SYO M 1966 00:52:37 1170
9 Paul Taylor SYO M 1965 00:52:48 1167
10 David Vincent DVO M 1961 00:53:09 1164
11 Andrew Kelly CLARO M 1958 00:53:12 1163
12 Sally Calland DVO F 1975 00:53:14 1163
13 Emma Harrison EPOC F 1972 00:54:02 1154
14 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:54:14 1151
15 Peter Gorvett SYO M 1947 00:54:22 1150
16 Steve Corrigan EBOR M 1958 00:54:49 1145
17 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:54:52 1144
18 Paul Van Dam HALO M 1965 00:54:54 1144
19 Maria MacKenzie EBOR F 1976 00:55:00 1143
20 Paul Norman SYO M 1962 00:55:17 1140
21 Mike Snell ERYRI M 1956 00:56:07 1130
22 Robert Parkinson NOC M 1957 00:56:34 1125
23 Murray White DVO M 1966 00:56:46 1123
24 Stephen Kimberley DVO M 1958 00:57:27 1116
25 Jenny Lightfoot SYO F 1970 00:57:50 1111
26 Andrew Ridgway NOC M 1962 00:58:19 1106
27 Andy Ellis PFO M 1960 00:58:44 1101
28 Ian Marshall AIRE M 1962 00:59:22 1094
29 Peter Harris HALO M 1958 00:59:30 1093
30 Paul Turner SELOC M 1958 00:59:40 1091
31 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:01:13 1073
32 Paul Bradbury SYO M 1957 01:01:34 1070
33 Ben Mather LOG M 2003 01:02:21 1061
34 Tanya Taylor LOG F 1970 01:03:05 1053
35 Robyn Stanyon SYO F 1966 01:04:33 1036
36 Pauline Tryner SYO F 1972 01:04:49 1033
37 Judith Cudden SYO F 1975 01:05:57 1021
38 Penny Bickle EBOR F 1980 01:06:19 1016
39 Alison Hardy LEI F 1966 01:07:27 1004
40 Sharon Bowes CLARO F 1969 01:07:31 1003
41 Jemima Parker CLARO F 1968 01:08:00 998
42 Moira Chapman SYO F 1971 01:08:02 997
43 Dawn Goddard FVO F 1967 01:08:37 991
44 Beverley Inkson SYO F 1969 01:10:07 974
45 Susan Guy SYO F 1978 01:10:09 974
46 Emily Pieters SYO F 1972 01:10:25 971
47 Dave Brown HALO M 1957 01:10:35 969
48 Helen Ellis PFO F 1972 01:10:51 966
49 Dawn Figg PFO F 1969 01:12:47 944
50 Janita Maaranen SYO F 1976 01:17:18 894
51 Alex Forrest SYO M 1967 01:18:24 881
52 Lesley Ward SYO F 1969 01:20:30 858
53 Jonathan LEE LEI M 1961 01:21:18 849
54 Peter Hayes MDOC M 1958 01:25:20 804
55 Helen Martland EPOC F 1968 01:26:42 789
- Elspeth Jolly HALO F 2005 01:01:48
Showing results 1 - 56 of 56