Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Urban League, 20/06/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/810-city-urban-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 55m, 18 controls)
Point calculations
938.90 + (155.05 x (3,292.13 - T)) / 750.51
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Sprint

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Bill Hanley SYO M 1953 00:38:12 1146
2 Pauls Liepins Ind M 1983 00:38:51
3 Richard Payne EPOC M 1950 00:39:56 1124
4 Mike Smithard DEE M 1949 00:40:14 1120
5 Neil Harvatt HALO M 1956 00:40:32 1117
6 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:40:39 1115
7 Mike Capper WAOC M 1955 00:40:53 1112
8 Jonathan Howell WCH M 1952 00:42:18 1095
9 Judith Wood PFO F 1962 00:42:27 1093
10 john williams MDOC M 1952 00:43:07 1085
11 Sophie Vincent DVO F 2002 00:43:08 1084
12 John Broadhead WRE M 1955 00:44:01 1073
13 Helen Parkinson NOC F 1966 00:44:07 1072
14 Stu Levene HH M 1969 00:44:57 1062
15 Karen Quickfall SROC F 1963 00:45:08 1060
16 Paul Hudson NOC M 1962 00:45:22 1057
17 Graham Johnson DVO M 1955 00:45:51 1051
18 Simon Brook EBOR M 1956 00:46:11 1047
19 Sue Hartley WAOC F 1956 00:46:39 1041
20 Liz Phillips OD F 1964 00:46:49 1039
21 Val Johnson DVO F 1959 00:47:22 1032
22 John Hopper DVO M 1951 00:47:37 1029
23 John Lebeter CLARO M 1955 00:51:06 986
24 Jeffrey Baker LOG M 1951 00:51:36 979
25 Hannah Woods SYO F 1977 00:51:39 979
26 Viv Hodson HH F 1964 00:53:49 952
27 Janet Leake EBOR F 1959 00:54:14 947
28 Lorraine Reuber SYO F 1968 00:54:44 941
29 Todd Woods SYO M 1974 00:54:50 939
30 Hazel Hindle MDOC F 1963 00:54:51 939
31 Chris Burden AIRE M 1948 00:54:55 938
32 Amanda Ward HALO F 1963 00:55:35 930
33 Clare Hanna LOG F 1965 00:55:46 928
34 Stephen Round SELOC M 1951 00:57:12 910
35 Arun Sahni SYO M 1955 00:57:22 908
36 John Marriott LEI M 1948 00:57:30 906
37 Neil Croasdell EPOC M 1948 00:58:07 899
38 Pam Brown HALO F 1959 01:00:59 863
39 Jacky Dakin SYO F 1961 01:01:26 858
40 Peter O'Connell EBOR M 1955 01:02:27 845
41 Brian Slater HALO M 1947 01:05:22 809
42 Ruth Ellis DVO F 1951 01:06:20 797
43 Roy Bradley CLOK M 1947 01:06:48 791
44 Anne Kimberley DVO F 1960 01:07:23 784
45 Alex & Ben Fraser IND 01:07:27
46 Ian Gilliver MDOC M 1951 01:08:19 772
47 Andrew Payne DEE M 1951 01:09:13 761
48 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:10:01 751
49 Peter Dargue LEI M 1954 01:10:24 746
50 Andrew Wood PFO M 1956 01:10:58 739
51 Robert Page EPOC M 1949 01:19:56 628
52 David Bliss PFO M 1956 01:28:49 518
53 John Purkis SYO M 1954 01:31:17 488
- Ian Cooper SYO M 1947 00:54:38
Showing results 1 - 54 of 54