Results

Achievements at
orienteering events

LOK Local event, 24/04/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at londonorienteering.co.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.4km, climb: 90m, 19 controls)
Other courses: Short Green | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Edward Catmur SLOW M 1982 00:22:14
2 Rob Patterson SLOW M 1984 00:23:29
3 Michael Crone SLOW M 1990 00:24:01
4 Harold Wyber CHIG M 1985 00:25:10
5 Christian Grierson DEVON M 1995 00:25:17
6 Alexander Lines WAOC M 1995 00:26:23
7 Jo Hurley IND F 1986 00:27:34
8 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:28:15
9 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:29:15
10 Kerria Lines WAOC F 1994 00:29:50
11 Hugh Hurley IND M 1986 00:30:33
12 Anthony Flick LOK M 1976 00:32:11
13 Alex Owen LOK M 1975 00:32:27
14 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 00:32:38
15 Paul Todd LOK M 1975 00:32:44
16 Edward Stott SLOW M 1983 00:32:51
17 Todd Fallesen SLOW M 1982 00:32:52
18 Neil Brooks LOK M 1960 00:32:52
19 Mick Smith HH M 1948 00:33:06
20 Charles Spence LOK M 1958 00:33:25
21 Tony Udris SYO M 1969 00:33:26
22 Mike Bennett HH M 1953 00:35:38
23 Harry Cummings IND M 1986 00:36:21
24 Tim Hall IND M 1971 00:36:34
25 Andrew Goldstone LOK M 1965 00:36:39
26 Janet Rosen HH F 1955 00:37:27
27 Stu Levene HH M 1969 00:37:40
28 Gary Flynn HH M 1990 00:37:50
29 Hereward Mills IND M 1986 00:38:08
30 Iris Lueke SLOW F 1976 00:39:21
31 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:39:27
32 Tatia Engelmore SLOW F 1982 00:40:30
33 Erik Mielke HH M 1972 00:41:40
34 Ronan Cleary LOK M 1960 00:41:49
35 Gabriel Cradden IND M 00:42:20
36 Alan Rosen HH M 1955 00:43:26
37 Paul Hearn HH M 1964 00:43:39
38 Catherine Slade SAX F 1976 00:43:50
39 Ken Patterson AIRE M 1950 00:44:54
40 Teresa Bertran SLOW F 1984 00:45:40
41 Thomas Elgood CHIG M 1964 00:45:52
42 Rachel Hopkins LOK F 1964 00:46:17
43 Augusto Del Zotto IND M 00:46:24
44 Rob Sibley SAX M 1953 00:48:03
45 Becky Shelford HH F 1994 00:48:18
46 Philip Smith IND M 1976 00:49:11
47 Judith Armitt SAX F 1953 00:50:07
48 Catherine Galvin LOK F 1962 00:53:54
49 Elaine Battson LOK F 1966 00:54:25
50 John Rae-Smith SLOW M 1966 00:56:40
51 Clive Hillier LOK M 1964 01:00:26
52 Anthony Barnes HH M 1976 01:00:26
53 Tom Forbes IND M 1971 01:02:20
54 Keith Verralls IND M 1956 01:03:12
55 Graham Sutton MV M 1947 01:03:48
56 Gee-Hae Kim GO F 1983 01:05:58
57 Nicola Bushby IND F 1981 01:29:52
- Mike McLean IND M 00:32:50
Showing results 1 - 58 of 58