Results

Achievements at
orienteering events

Cumbrian Galoppen, 02/05/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wcoc.co.uk/pages/results/galoppen/2021/high_brow/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

green (length: 4.47km, climb: 220m, 12 controls)
Point calculations
994.34 + (84.93 x (3,681.81 - T)) / 654.22
Other courses: brown | blue | short green | light green | orange | yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ruben Razzetti BL M 2006 00:32:10
2 James Birkinshaw WCOC M 2003 00:43:17 1135
3 Laura Brown LOC F 2005 00:43:40 1132
4 Amelia Thompson LOC F 2006 00:44:51
5 Jess Bailey LOC F 2006 00:45:30
6 Chris Emerson WCOC M 1954 00:46:58 1106
7 Stella Lewsley BL F 1954 00:48:00 1098
8 James Bellarby SROC M 1973 00:48:27 1095
9 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:48:31
10 Steve Kruger LOC M 1959 00:49:23 1088
11 Susan Skinner WCOC F 1964 00:49:38 1086
12 Emma Crawford WCOC F 2005 00:50:18 1081
13 Roger Thomas WCOC M 1960 00:50:40 1078
14 Bob Barnby WCOC M 1949 00:51:04 1075
15 Dave Neild LOC M 1947 00:51:14 1073
16 Andrew Bell BL M 1950 00:51:34 1071
17 Jill Libby BL F 1957 00:51:48 1069
18 Richard Cummings WCOC M 1959 00:53:00 1059
19 Christine Kiddier BL F 1952 00:53:53 1053
20 Carol Edwards BL F 1957 00:54:25 1048
21 Jenny Wren BL F 1950 00:54:25 1048
22 Myrtle Ashworth WCOC F 2007 00:55:27
23 Patricia Davies BL F 1955 00:55:29 1040
24 Anne Burbidge WCOC F 1961 00:56:02 1036
25 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 00:56:09 1035
26 Jane Lusardi SROC F 1966 00:56:13 1034
27 Alex Crawford WCOC F 1971 00:56:18 1034
28 Ann Cummings WCOC F 1959 00:56:43 1031
29 Helen Rennie WCOC F 1973 00:57:33 1024
30 Peter Hudd WCOC M 1960 00:57:58 1021
31 Jenny Wren BL F 1950 00:58:45 1015
32 Mary Rack NATO F 1959 00:59:24 1010
33 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:59:52 1006
34 Paul Tickner WCOC M 1955 01:00:16 1003
35 Monika Molnar W 1981 01:00:40
36 Annika Greenwood SOC F 1971 01:00:55 998
37 Rachel Powell LOC F 1967 01:00:59 997
38 John Nash LOC M 1950 01:01:21 994
39 Roger Smith LOC M 1948 01:01:29 993
40 Laura Hazelhurst BL F 2004 01:03:12 980
41 Maggie Scrugham LOC F 1958 01:04:01 974
42 Kamila Winterbottom WCOC F 1973 01:04:13 972
43 Simon Thomas M 1981 01:04:37
44 Helen Neild LOC F 1947 01:04:56 967
45 Mike Cumpstey BL M 1946 01:05:13 964
46 Janet Evans WCOC F 1961 01:05:49 960
47 Richard Evans BL M 1953 01:05:59 958
48 Miriam Rosen SROC F 1949 01:09:15 933
49 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:10:33 923
50 Philip Nichols BL M 1957 01:10:37 922
51 Janette McHendry WCOC F 1969 01:10:56 920
52 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:12:37 907
53 Martin Powell LOC M 1951 01:13:28 900
54 Jenny Dunn LOC F 1998 01:13:33 899
55 Tony Duncan WCOC M 1943 01:14:11 894
56 Michael Pearson WCOC M 1944 01:18:04 864
57 Dave Walton LOC M 1951 01:19:05 856
58 David Rosen SROC M 1953 01:21:12 840
59 Sally Heppell WCOC F 1977 01:21:17 839
60 Joan Cumpstey BL F 1948 01:26:45 797
61 Robert Watton BOF M 1959 01:37:47 711
- Isaac Hunter WCOC M 2007 00:41:07
- Danny Winterbottom WCOC M 2007 00:42:01
Showing results 1 - 63 of 63