Results

Achievements at
orienteering events

Lakeland Weekend Day 2, 24/04/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Green (length: 3.8km, climb: 225m, 10 controls)
Point calculations
922.61 + (88.25 x (4,175.85 - T)) / 868.35
Other courses: Brown | Blue | Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ella Baxter SYO F 2009 00:37:27
2 Mary Fleming SYO F 1993 00:40:08 1102
3 Martyn Roome SROC M 1952 00:46:55 1061
4 Alan Leakey SLOW M 1953 00:47:36 1057
5 Nicholas Allen M 2001 00:48:53
6 Karen Quickfall SROC F 1963 00:49:58 1042
7 Diane Leakey SLOW F 1956 00:51:41 1032
8 Samuel Fielding EUOC M 1998 00:51:58 1030
9 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 00:52:14 1028
10 Patricia Davies BL F 1955 00:52:23 1028
11 Kathleen Haynes WAOC F 1957 00:52:34 1026
12 Morgan Cooper M 2001 00:53:17
13 John Nuttall SELOC M 1945 00:54:13 1016
14 Toni O'Donovan LEI F 1978 00:54:33 1014
15 Matthew Harper M 2001 00:54:50
16 Jane Campbell DEE F 1957 00:55:03 1011
17 Freya Tryner SYO F 2007 00:55:40
18 Kim Leslie WCOC F 1963 00:57:05 999
19 Christine Robinson LOC F 1956 00:57:46 995
20 Miriam Rosen SROC F 1949 00:58:22 991
21 jill smith EBOR F 1954 00:58:48 988
22 Roger Scrutton ESOC M 1947 00:59:44 983
23 Sally Lindsay ESOC F 1956 01:01:41 971
24 John Padget DEE M 1943 01:02:05 968
25 Christine Kiddier BL F 1952 01:02:45 964
26 Robert Verity DEE M 1942 01:03:09 962
27 Karen Clark EBOR F 1955 01:04:30 954
28 Susan Guy SYO F 1978 01:05:20 949
29 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:05:28 948
30 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 01:06:07 944
31 J K Astin WSX F 1953 01:07:33 935
32 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 01:08:52 927
33 Ian Pyrah ESOC M 1944 01:08:57 927
34 Janet Leake EBOR F 1959 01:09:31 923
35 Pat Moody DEE F 1957 01:11:03 914
36 David Rosen SROC M 1953 01:11:09 913
37 Marie Roberts MDOC F 1958 01:11:43 910
38 Joseph Guy SYO M 2008 01:12:03
39 Jane Venet LOC F 1956 01:12:26 905
40 Ted McDonald BOK M 1943 01:13:26 899
41 Paul Tickner WCOC M 1955 01:14:36 892
42 Alan Mullock DEE M 1946 01:14:49 891
43 Helen O'Neil NOC F 1955 01:15:36 886
44 Gill Browne LOC F 1955 01:16:30 881
45 Andrew Smith LOC M 1946 01:19:14 864
46 Janette McHendry WCOC F 1969 01:19:25 863
47 Trevor Roberts MDOC M 1947 01:22:02 847
48 Gill Adams AIRE F 1961 01:22:13 846
49 Ann Smith LOC F 1948 01:24:29 832
50 Philip Cooper WIM M 1947 01:25:52 823
51 Elizabeth Embrey MDOC F 1989 01:26:10 822
52 Janet Nash LOC F 1951 01:28:26 808
53 Jacky Dakin SYO F 1961 01:32:50 781
54 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:33:40 776
55 Rowan Purkis LOC F 1954 01:34:52 769
56 Joan Cumpstey BL F 1948 01:36:11 760
57 Trevor Simpson OD M 1939 01:36:56 756
58 Janice Nichols BL F 1959 01:37:18 754
59 David Lloyd LOC M 1951 01:56:57 634
- Ian Gilliver MDOC M 1951 00:38:39
- Joanna Emberton EPOC F 1961 01:09:44
- David Corp LOC M 1951 01:14:42
- Nancy Powell Davies BL F 1950 01:35:05
- Marian Denham POTOC F 1946 01:50:14
Showing results 1 - 64 of 64