Results

Achievements at
orienteering events

SAX SE League event , 30/05/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.saxons-oc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.3km, climb: 125m, 16 controls)
Point calculations
1,070.38 + (106.89 x (4,222.00 - T)) / 1,053.02
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tommy Heap SO M 2005 00:39:19 1259
2 Stephen Keyes SN M 1961 00:46:06 1218
3 Ben Gostick HH M 2005 00:46:24 1216
4 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 00:47:46 1208
5 Axel Blomquist SN M 1952 00:49:17 1199
6 Charles Spence LOK M 1958 00:50:51 1189
7 Mike Frizzell BADO M 1958 00:53:31 1173
8 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:53:33 1173
9 Colin Dickson BAOC M 1955 00:53:51 1171
10 David Lobley DFOK M 1965 00:56:47 1153
11 Austin Howe SAX M 2006 00:57:28
12 Steve Jarvis SO M 1963 00:57:46 1147
13 Alan Leakey SLOW M 1953 01:00:35 1130
14 Phil Conway GO M 1963 01:01:15 1126
15 Mark Chapman SO M 1961 01:02:13 1120
16 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:02:50 1116
17 Ian Roberts MV M 1966 01:05:50 1098
18 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:06:22 1095
19 Vasil Peykov SLOW M 1993 01:06:48 1092
20 Hugo Barker FVO M 1961 01:06:54 1091
21 Alan Hickling SAX M 1964 01:07:30 1088
22 Sean Cronin SAX M 1966 01:07:42 1087
23 Ronan Cleary LOK M 1960 01:08:03 1084
24 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:09:48 1074
25 Brian Henry SAX M 1965 01:10:48 1068
26 Nicholas Betts SAX M 1964 01:13:25 1052
27 Mike Turner SO M 1950 01:14:30 1045
28 Peter Carlill NOR M 1958 01:15:02 1042
29 Helen Errington HH F 1961 01:15:26 1040
30 Adam Leaf HH M 1962 01:16:45 1032
31 Ken Jones M 01:17:36
32 Neil Bricknell SAX M 1967 01:17:47 1025
33 Sarah Covey-Crump SAX F 1976 01:18:23 1022
34 Colin Swallow SN M 1957 01:18:29 1021
35 Neil Gostick HH M 1962 01:18:33 1021
36 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:19:00 1018
37 Helen Hague WAOC F 1969 01:19:24 1015
38 George Anderton M 01:21:56
39 Paul Cooper M 01:26:51
40 Steven Elliott SAX M 1959 01:28:27 960
41 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:28:53 958
42 Paul Wilson SO M 1962 01:29:18 955
43 Jane Lambert SO F 1960 01:30:09 950
44 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:30:35 947
45 Catherine Slade SAX F 1976 01:35:10 919
46 Philip Hague WAOC M 1969 01:36:40 910
47 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 01:37:04 908
48 Eric Kasper M 01:38:47
49 karen Ransley SAX F 1979 01:44:05 865
50 JB Rae-Smith SLOW M 1963 02:16:02 670
51 Chris Pond M 02:22:25
Showing results 1 - 51 of 51