Results

Achievements at
orienteering events

SO National Event / SE League - Oldhouse Warren, Crawley. ENTRY LIMIT provisionally 300, 13/06/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/events/oldhouse-warren-cowdray-and-greentrees-forest-2021-06-13

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5km, climb: 140m, 10 controls)
Point calculations
953.13 + (93.71 x (5,108.67 - T)) / 927.33
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Barry Jones SO M 1967 00:54:44 1138
2 Janet Rosen HH F 1955 00:58:20 1116
3 Alan Rosen HH M 1955 00:59:47 1107
4 Alan Williamson SO M 1949 01:00:54 1100
5 Mark Glaisher SAX M 1951 01:01:08 1099
6 David Saunders HH M 1959 01:04:02 1081
7 Ori Mohel M 2006 01:04:50
8 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:07:10 1062
9 Peter Dudman SO M 1951 01:09:01 1051
10 Matthew Carrington SO M 1989 01:09:41 1047
11 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:11:02 1039
12 Rachel Banham TVOC F 1992 01:13:40 1023
13 Serena Ludford BADO F 1964 01:13:41 1023
14 Barrie Pearson SO M 1950 01:14:12 1019
15 Paul Kilpin TVOC M 1949 01:14:24 1018
16 David Kingdon SAX M 1951 01:14:26 1018
17 Lucy Paton SN F 1961 01:14:35 1017
18 Alison Saunders HH F 1959 01:16:14 1007
19 Stanley Heap SO M 2001 01:17:09 1002
20 Jim Prowting TVOC M 1946 01:18:01 996
21 Richard Steptoe TVOC M 1947 01:18:04 996
22 Oliver Bardsley HH M 2006 01:19:10
23 Julie Drake SO F 1969 01:19:20 988
24 Penny Marsh SO F 1963 01:20:44 980
25 James Kingdom SO M 2002 01:22:46 968
26 Philip Gristwood MV M 1949 01:24:25 958
27 Doron Mohel M 2004 01:24:43
28 Claire Leitch SO F 1965 01:24:59 954
29 Eliza Hermann HH F 1961 01:25:04 954
30 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:25:26 951
31 Marion Payne-Bird GO F 1958 01:25:29 951
32 Clive Hillier LOK M 1964 01:28:08 935
33 Kathleen Southall SO F 1962 01:28:18 934
34 Barry Breed HH M 1946 01:28:44 931
35 Jane Archer SN F 1954 01:29:36 926
36 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:29:52 924
37 Angela Darley GO F 1973 01:30:14 922
38 Gabriel Cradden M 01:30:19
39 Leianne Upton MV F 1961 01:31:55 912
40 Edward Forman SO M 1950 01:32:33 908
41 Ray Kingdom SO M 1958 01:33:34 902
42 Nick Hockey SO M 1948 01:33:36 902
43 Holly Curtis SO F 2003 01:34:14 898
44 George Engelhardt MV M 1951 01:34:22 897
45 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:35:14 892
46 Rebecca Lovegrove SN F 2006 01:36:13
47 Mike Elliot MV M 1951 01:36:37 884
48 Sue Hands WIM F 1948 01:36:40 883
49 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:36:59 881
50 David Battison SARUM M 1946 01:39:03 869
51 Barbara Lugton GO F 1957 01:40:00 863
52 Chris McDonald MV M 1942 01:40:57 857
53 Catherine Galvin LOK F 1962 01:42:22 849
54 Karen Ashworth SO F 1967 01:43:43 841
55 Ruth Rhodes SO F 1942 01:48:43 810
56 Ken Lawton SO M 1942 02:00:37 738
57 Sarah Blundell DFOK F 1962 02:05:22 709
58 Fanny Falempin BOF F 1981 02:08:38 689
59 Sophie Battistini BOF F 1977 02:08:46 689
60 Diane Goodwin SWOC F 1961 02:23:26 600
61 Kate Turner SO F 1973 02:26:08 583
62 Johanna Warner-Swann SO F 1970 02:31:53 548
- Ian Goodwin SO M 1955 00:49:46
- Peter Martin SAX M 1949 01:04:30
- Grace French WIM F 2007 01:32:36
- Clare Skidmore TVOC F 1984 01:34:11
- J K Astin WSX F 1953 01:46:16
- Nicky Masson MV F 1964 01:55:11
Showing results 1 - 68 of 68