Results

Achievements at
orienteering events

SN Urban event, 30/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southernnavigators.com/events/horsell-urban-details-2021-08-30

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 3 (length: 6.6km, climb: 45m, 21 controls)
Point calculations
1,083.21 + (74.33 x (3,792.49 - T)) / 584.93
Other courses: Course 1 | Course 2 | Course 4 | Course 5 | Course 6 | Course 7


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mike Frizzell BADO M 1958 00:48:47 1193
2 David Hunt BOK M 1960 00:49:30 1188
3 Adrian Pickles WRE M 1957 00:50:38 1179
4 Alison Howe SAX F 1972 00:52:45 1163
5 Alan Leakey SLOW M 1953 00:52:57 1161
6 Nick Green GO M 1962 00:52:58 1161
7 Ruth Ker CLARO F 1967 00:53:21 1158
8 Melanie Slade SN F 1968 00:53:56 1154
9 Andrew Evans DFOK M 1955 00:54:33 1149
10 Iain Bell SN M 1965 00:54:56 1146
11 Julia Jarvis SO F 1968 00:55:30 1142
12 Simon Dunkley SN M 1965 00:56:08 1137
13 Karen French WIM F 1967 00:56:37 1133
14 Steve Bailey SN M 1959 00:57:06 1130
15 Steve Jarvis SO M 1963 00:58:09 1122
16 Nicki Adams SLOW F 1978 00:59:28 1112
17 Ian Byrne SMOC M 1957 01:00:11 1106
18 Richard Freeman HH M 1962 01:01:47 1094
19 Andrew French WIM M 1965 01:02:58 1085
20 Helen Le Page SN F 1976 01:03:26 1081
21 Jon Steed BADO M 1963 01:03:32 1081
22 Axel Blomquist SN M 1952 01:04:09 1076
23 Sue Bett SN F 1967 01:05:43 1064
24 Ronan Cleary LOK M 1960 01:05:49 1063
25 Ian Byford HH M 1958 01:06:02 1062
26 DAVID FAULKNER BOK M 1962 01:06:22 1059
27 David Saunders HH M 1959 01:07:06 1054
28 Cat Edwardes DEVON F 1970 01:07:43 1049
29 Jon Darley GO M 1966 01:09:04 1039
30 Stu Levene HH M 1969 01:11:03 1023
31 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:12:24 1013
32 Terence Hosking 01:13:49
33 Rod Harrington DFOK M 1966 01:14:26 998
34 Michael Merritt SO M 1957 01:14:33 997
35 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:15:06 993
36 Jane Blackford BADO F 1969 01:18:14 969
37 Adrian Wise SN M 1961 01:18:24 967
38 Colin Swallow SN M 1957 01:20:43 950
39 Angela Darley GO F 1973 01:20:58 948
40 Steve Blount SO M 1960 01:22:57 933
41 Mark Thompson TVOC M 1955 01:27:47 896
42 Janusz Holender TVOC 01:28:37 889
43 Melanie Slade SN F 1968 01:30:57 872
44 Karen Ransley SAX F 1979 01:32:49 857
Showing results 1 - 44 of 44