Results

Achievements at
orienteering events

Compasssport Cup heat, 13/02/2022

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wcoc.co.uk/pages/results/galoppen/2022/HawesEnd_CompassSportCup_Results.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Vets Short Green Trophy (15 controls)
Point calculations
938.42 + (102.49 x (4,323.45 - T)) / 1,019.57
Other courses: Brown Cup | Brown Trophy | Short Brown Cup | Short Brown Trophy | Blue Women Cup | Blue Women Trophy | Blue Men Cup | Blue Men Trophy | Green Women Cup | Green WomenTrophy | Green Men Cup | Green Men Trophy | Super Vet Short Green Cup | Super Vet Short Green Trophy | Junior Men Cup | Junior Men Trophy | Junior Women Cup | Junior Women Trophy | Orange Men Cup | Orange Men Trophy | Orange Women Cup | Orange Women Trophy | Light Green | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lindsey Bayles LOC F 1961 00:45:49 1097
2 Martyn Roome SROC M 1952 00:46:47 1091
3 Charlie Somers-Cocks LOC 00:50:08
4 Cliff Etherden LOC M 1948 00:51:12 1064
5 Raymond Wren BL M 1946 00:51:44 1061
6 Jill Libby BL F 1957 00:52:01 1059
7 Dave Hargreaves SROC 00:52:09
8 Bob Barnby WCOC M 1949 00:53:07 1053
9 Judith Wood PFO F 1962 00:56:26 1033
10 Julian Lailey SROC M 1946 00:56:54 1030
11 Maggie Scrugham LOC F 1958 00:56:55 1030
12 Roger Smith LOC M 1948 00:57:44 1025
13 Paul Ferguson SROC M 1951 00:58:08 1022
14 Simon Cane LOC M 1947 00:59:16 1016
15 Andrew Bell BL M 1950 01:00:40 1007
16 Brian Jackson SROC M 1946 01:01:19 1003
17 norman french LOC M 1947 01:02:05 999
18 Louise Dunn LOC F 1960 01:02:45 995
19 Chris Rostron MDOC M 1947 01:03:05 993
20 Christine Robinson LOC 01:04:52
21 Tony Duncan WCOC M 1943 01:05:27 978
22 Eiffion Gwyn Thomas DEE 01:05:49
23 George Crawford Smith PFO 01:06:06
24 Debbie Watson WCOC F 1958 01:06:55 969
25 Katy Thompson PFO F 1953 01:07:10 968
26 John Nash LOC M 1950 01:07:36 965
27 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:07:54 963
28 Jenny Wren BL F 1950 01:09:14 955
29 Gill Browne LOC F 1955 01:10:28 948
30 Kath Speak MDOC F 1959 01:11:39 941
31 Patricia Davies BL F 1955 01:13:13 931
32 Mike Cumpstey BL M 1946 01:13:26 930
33 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:13:53 927
34 Heather Prince BL F 1959 01:13:58 927
35 Alan Mullock DEE M 1946 01:14:53 921
36 Bob Gibbs LOC M 1948 01:15:22 918
37 Judy Filmore LOC 01:17:28
38 Helen Smethurst PFO F 1960 01:17:52 903
39 Jane Venet LOC F 1956 01:20:26 888
40 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 01:20:34 887
41 Marie Roberts MDOC F 1958 01:21:45 880
42 Philip Gager SROC M 1946 01:23:16 871
43 John Padget DEE M 1943 01:23:26 870
44 Rowan Purkis LOC F 1954 01:25:55 855
45 David Corp LOC M 1951 01:28:39 838
46 Bridget Jardine PFO F 1960 01:29:17 835
47 Dave Neild LOC M 1947 01:29:28 833
48 Ray Johnstone WCOC M 1951 01:30:31 827
49 Lesley Wornham WCOC F 1955 01:31:17 822
50 Ralph Liddell BL M 1949 01:32:28 815
51 Bob Elmes DEE M 1945 01:38:34 779
52 Janice Nichols BL F 1959 01:38:47 777
53 Don Taylor MDOC M 1948 01:39:29 773
54 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:43:39 748
55 Rosie Liddell BL 01:46:16
56 Anita Evans BL F 1954 02:10:04 589
Showing results 1 - 56 of 56