Results

Achievements at
orienteering events

SO Regional Event - Gravetye Woods, between Turners Hill & West Hoathly (West of East Grinstead) , 21/11/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/events/gravetye-woods-2021-11-21

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.7km, climb: 135m, 17 controls)
Point calculations
926.15 + (118.21 x (4,720.83 - T)) / 1,072.99
Other courses: Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dave Cumins SO M 1970 00:50:21 1113
2 Tim Hulley SO M 1961 00:52:57 1096
3 Mark Glaisher SAX M 1951 00:54:14 1088
4 Sue Carter SLOW F 1967 00:58:53 1057
5 Phil Conway GO M 1963 00:59:52 1051
6 Sarah Howes SAX F 1959 01:00:02 1049
7 David Saunders HH M 1959 01:00:46 1045
8 Laura Barrett SN F 2005 01:00:51 1044
9 Alan Williamson SO M 1949 01:02:57 1030
10 Barrie Pearson SO M 1950 01:04:18 1021
11 Marion Payne-Bird GO F 1958 01:05:00 1017
12 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:05:38 1012
13 Troy Southall SO M 2004 01:07:13 1002
14 Martin Lock GO M 1948 01:07:15 1002
15 Nick Hockey SO M 1948 01:08:28 994
16 Mike Bolton MV M 1950 01:08:47 992
17 Alison Saunders HH F 1959 01:08:51 991
18 David Dawson DFOK M 1958 01:10:25 981
19 Simon Ling MV M 1945 01:10:55 977
20 Susan Crickmore SO F 1962 01:11:46 972
21 Geoff Wright GO M 1945 01:12:05 970
22 Kathleen Southall SO F 1962 01:12:43 966
23 James Kingdom SO M 2002 01:12:44 965
24 Keith Belsey SN M 1967 01:13:19 962
25 Jane Archer SN F 1954 01:13:27 961
26 Keiko Conway GO F 1962 01:13:30 960
27 Fiona Clough BKO F 1962 01:14:29 954
28 Philip Gristwood MV M 1949 01:15:17 949
29 Jane King SO F 1956 01:15:35 947
30 Penny Marsh SO F 1963 01:15:43 946
31 Ellie Upton F 01:15:53 945
32 Leianne Upton MV F 1961 01:16:28 941
33 Maureen Fitzpatrick SO F 1971 01:19:00 924
34 BARRY BREED HH M 1946 01:20:45 912
35 Dave Cussens SO M 1952 01:21:50 905
36 Nigel Saker SLOW M 1948 01:22:01 904
37 Robin Gronbech M 01:23:55
38 Nadine Clark SO F 1963 01:24:34 887
39 Peter Dudman SO M 1951 01:25:45 879
40 Barry Hatton SO M 1958 01:26:38 874
41 Lesley Innes BKO F 1958 01:27:51 866
42 Beryl Pring SAX F 1946 01:28:57 858
43 Barbara Lugton GO F 1957 01:30:42 847
44 Mike Ralph SO M 1958 01:33:16 830
45 Joanna Belsey SN F 1964 01:33:53 826
46 Ray Kingdom SO M 1958 01:34:44 820
47 Keith Parkes DFOK M 1945 01:35:11 817
48 Mike Elliot MV M 1951 01:35:52 813
49 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:36:17 810
50 Jason Longley TVOC M 1972 01:36:54 806
51 Nicola Yule SO F 1971 01:37:20 803
52 Ken Lawton SO M 1942 01:40:15 784
53 Christine Glew SLOW F 1953 01:44:20 757
54 John Pittam SO M 1950 01:51:11 711
55 Johanna Warner-Swann SO F 1970 02:30:19 453
56 Sarah Lowe SO F 1970 02:35:31 418
- John Chappell TVOC M 1948 01:01:53
- Jim Prowting TVOC M 1946 01:10:02
- George Engelhardt MV M 1951 01:15:16
- Sarah Brown SLOW F 1952 01:15:44
Showing results 1 - 60 of 60