Results

Achievements at
orienteering events

LOK 50th Anniversary Event, 05/09/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.6km, climb: 120m, 14 controls)
Point calculations
956.08 + (106.75 x (3,381.55 - T)) / 611.46
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ausra Miksyte IND F 00:33:38
2 Andrew Beverley SLOW M 1979 00:36:09 1168
3 Jessica Dring-Morris LEI F 2000 00:36:40 1162
4 Alan Hickling SAX M 1964 00:37:47 1151
5 Nicholas Goldowsky-Dill IND M 00:42:54
6 JOHN BIRTWISTLE CLARO M 1956 00:45:53 1066
7 David Saunders HH M 1959 00:46:21 1061
8 Maggie Soulsby HH F 2006 00:47:05
9 Claire Selby DVO F 1972 00:47:30 1049
10 Stu Levene HH M 1969 00:47:49 1046
11 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:48:31 1038
12 Andrew Welsh HAVOC M 1953 00:48:35 1038
13 Richard Freeman HH M 1962 00:48:43 1036
14 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:49:32
15 Madeleine Pitcher DFOK F 2006 00:49:42
16 Nicolas ROUX SLOW M 1975 00:50:55 1013
17 Amanda Roberts LOG F 1962 00:51:05 1011
18 Tom Edelsten GO M 1943 00:51:05 1011
19 Jim Prowting TVOC M 1946 00:51:10 1010
20 Gabriel Cradden SLOW M 1997 00:51:58 1002
21 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 00:52:05 1001
22 Camilla Darwin WAOC F 1969 00:52:26 997
23 Diane Leakey SLOW F 1956 00:52:56 992
24 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:53:03 991
25 Alison Saunders HH F 1959 00:53:23 987
26 Tegan Frampton HH F 2005 00:53:54 982
27 Derek Gale DVO M 1944 00:53:59 981
28 Greg Birdseye TVOC M 1945 00:54:11 979
29 Mélanie ROUX SLOW F 1975 00:54:55 971
30 Julie Cleary LOK F 1964 00:55:23 966
31 Graham Batty HAVOC M 1958 00:55:25 966
32 Philip Gristwood MV M 1949 00:56:49 951
33 Clive Hillier LOK M 1964 00:56:59 950
34 David Tookey HH M 1953 00:57:14 947
35 Jane Dring-Morris LEI F 1968 00:57:38 943
36 Barbara Griessner SLOW F 1971 00:58:08 937
37 Hazel Hindle MDOC F 1963 00:58:17 936
38 Martin Husbyn IND M 00:58:22
39 Henry Yu IND M 01:00:24
40 Keiko Conway GO F 1962 01:00:59 908
41 Brigitte Frutig OL NORS F 01:01:17
42 Rachel Hopkins LOK F 1964 01:02:06 896
43 Ian Smith WAOC M 1956 01:02:30 892
44 Susan Crickmore SO F 1962 01:02:56 887
45 Miriam Rosen SROC F 1949 01:02:58 887
46 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 01:03:49 878
47 Peter Riches TVOC M 1950 01:04:12 874
48 Viv Hodson HH F 1964 01:04:45 868
49 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:05:08 864
50 Catherine Galvin LOK F 1962 01:05:37 859
51 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:06:38 848
52 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:07:33 839
53 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:08:40 827
54 Sandra Mather SMOC F 1966 01:09:01 823
55 Mike Elliot MV M 1951 01:13:00 782
56 Ruth Rhodes SO F 1942 01:17:43 732
57 John Pratt LOK M 1945 01:19:25 715
58 Christopher Walker LOK M 1973 01:20:15 706
59 Graham Sutton MV M 1947 01:30:25 599
60 Rhiannon Fadeyibi NGOC F 1962 01:31:11 591
61 Martin Cook SMOC M 1956 01:36:14 538
- Clare Hanna LOG F 1965 01:04:40
Showing results 1 - 62 of 62