Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C12 (length: 4.225km, climb: 130m, 11 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steven McHarg INT M 1988 00:50:31
2 daniel Whitehead MAROC M 1972 00:52:41
3 James Birkinshaw WCOC M 2003 00:57:08
4 Iain Cattermole M 01:00:03
5 John Coon ECKO M 1951 01:05:44
6 Andrew McHarg INT M 1988 01:10:43
7 Chris Heaton LOC M 1980 01:11:21
8 Carys Thomas WCOC F 2003 01:11:46
9 Emily Pearson TAY F 1991 01:14:00
10 Nick Dennis BOK M 1960 01:16:06
11 Natalie Martin CLOK F 2003 01:17:21
12 Eleanor Evans SOS F 1983 01:19:44
13 Claire Hammonds INVOC F 01:20:18
14 Finlay Downie TAY M 01:21:25
15 Dougal Spenceley FVO M 2002 01:21:53
16 Darren Baker DEE M 1967 01:22:23
17 Scott Newey MAROC M 1969 01:22:38
18 David Arnot COBOC M 1947 01:22:52
19 Stuart Crawford WCOC M 1968 01:23:13
20 Hannah Cooper BOF F 1978 01:24:58
21 Rodney White WIM M 1972 01:25:50
22 Hilary Eastley BL F 1955 01:25:59
23 Gemma Collins MAROC F 2004 01:26:47
24 George Lupton ESOC M 1976 01:28:49
25 Davide Foffa ESOC M 1987 01:31:10
26 Karen Fraser MOR F 1976 01:31:24
27 Lucy Warland SOS F 2003 01:32:50
28 Susan Ford NN F 1990 01:34:41
29 Luke Collins LVO M 2003 01:35:16
30 Emma Fulwood F 1986 01:35:21
31 Sarah Crawford ESOC F 1986 01:35:40
32 Livia Wright CLOK F 2001 01:35:59
33 Barry Breed HH M 1946 01:37:33
34 Leah Bartlett INT F 2003 01:38:08
35 Elaine Baker DEE F 1967 01:38:52
36 Ruth Wilson NATO F 1978 01:38:54
37 Mark Hammonds INVOC M 1981 01:40:44
38 David Rose PFO M 1950 01:41:59
39 Alistair Armitage ESOC M 1955 01:42:20
40 Fiona Downie TAY F 1962 01:43:47
41 Jerry Purkis LOC M 1956 01:43:58
42 David Downie TAY M 2003 01:45:32
43 Emma Moody WCOC F 1969 01:46:05
44 Marian White HOC F 1960 01:48:03
45 Hannah Grimmel ESOC F 01:48:15
46 Jonathan Booker EBOR M 1975 01:52:09
47 Kim Sanderson NATO F 1975 01:54:09
48 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:57:49
49 Frances Britain MOR F 1970 01:58:09
50 Jane Breed HH F 1952 02:01:13
51 Glyn Williams WIGHTO M 1953 02:02:13
52 Elizabeth Embrey MDOC F 1989 02:03:58
53 Ewan Crawford ESOC M 1993 02:06:24
54 Hilary Sellens SOS F 1955 02:06:54
55 Joanne Leigh OD F 1967 02:07:33
56 Steve Fisher TVOC M 1974 02:07:50
57 Allan Downie TAY M 1958 02:10:33
58 Frances Moseley SROC F 1982 02:13:41
59 Kirsten Robertson CLYDE F 2004 02:27:56
60 Ian Cowe M 1951 02:46:58
61 Sarah Kirton F 02:48:46
62 Isla O'Donoghue SOLWAY F 2003 02:54:03
63 Lekhraj Thapa RSOC M 03:02:28
64 Amanda Turner BOK F 1960 03:06:17
65 Harvey Oliffe BAOC M 1971 03:15:40
66 Deevendra Gurung M 03:57:43
Showing results 1 - 66 of 66