Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C13 (M75,W65) (length: 3.825km, climb: 140m, 9 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | C14 | UKOL C15 (W70) | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Carys Morgan SLOW F 1976 00:46:22
2 Allie Wilson Craw NATO M 1954 00:46:24
3 Roger Thomas WCOC M 1960 00:47:02
4 Ian Searle GRAMP M 1960 00:50:08
5 Richard Cummings WCOC M 1959 00:50:20
6 Anne Salisbury WAROC F 1955 00:52:12
7 David Saunders HH M 1959 00:53:32
8 Stella Lewsley BL F 1954 00:53:36
9 Eric Lovie GRAMP M 1959 00:53:48
10 Andrew Yeates WCH M 1960 00:54:11
11 Janet Rosen HH F 1955 00:54:13
12 Steve Smirthwaite MOR M 1958 00:54:22
13 Ronan Cleary LOK M 1960 00:54:38
14 Dave Ryder SN M 1961 00:55:39
15 Rini Hoogkamer NOR M 1959 00:57:29
16 Penny Bickle EBOR F 1980 00:57:31
17 Robert Philp KFO M 1945 00:59:49
18 Gill Berrow ECKO F 1955 00:59:50
19 Ann Cranke CLOK F 1956 01:00:04
20 Andy Tivendale MAROC M 1946 01:00:28
21 Charles Spence LOK M 1958 01:01:09
22 Keith Henderson WIM M 1942 01:02:30
23 Stephen Kimberley DVO M 1958 01:02:54
24 Graham Farley LOC M 1961 01:03:23
25 Neil McLean GRAMP M 1943 01:03:28
26 Keith Jones WAROC M 1961 01:03:36
27 Pauline McAdam RR F 1955 01:06:55
28 Victoria Mccreadie SOS F 1981 01:07:27
29 Doug Wood FVO M 1946 01:08:38
30 Carol Iddles BOK F 1956 01:10:57
31 Jill Smith EBOR F 1954 01:10:58
32 Tim Sowood INVOC M 1944 01:11:04
33 Jane Archer SN F 1954 01:11:42
34 Jim Prowting TVOC M 1946 01:11:55
35 Brian Shaw SYO M 1942 01:12:00
36 Gareth Bryan-Jones FVO M 1943 01:12:05
37 Diane Leakey SLOW F 1956 01:12:10
38 Stephen Fellbaum LOC M 1960 01:12:12
39 Derek Gale DVO M 1944 01:12:14
40 Howard Thomas BOK M 1945 01:14:05
41 Gill Browne LOC F 1955 01:15:36
42 Mark Elder CLYDE M 1957 01:16:08
43 Tom Edelsten GO M 1943 01:17:55
44 Ruth Landrigan BOK F 1980 01:18:01
45 Susan Guy SYO F 1978 01:19:34
46 Catherine Slade SAX F 1976 01:19:39
47 Rosalind Jennings GO F 1976 01:20:17
48 Louise Preston SYO F 1978 01:20:24
49 John Nuttall SELOC M 1945 01:20:30
50 Tom Mills NGOC M 1946 01:21:15
51 Stephen Bingham MDOC M 1958 01:21:16
52 Angela Darley GO F 1973 01:21:48
53 David Palmer BOK M 1946 01:22:04
54 Ian Peirce SARUM M 1944 01:22:19
55 Rosie Wych QO F 1955 01:22:39
56 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:23:12
57 Keith Marsden HH M 1943 01:23:56
58 Liz Heaton LOC F 1981 01:24:52
59 J K Astin WSX F 1953 01:25:58
60 Christine Kiddier BL F 1952 01:26:19
61 Elizabeth Carter AIRE F 1953 01:26:25
62 Nicola Gardner FVO F 1955 01:26:37
63 Jennifer Murphy DEE F 1980 01:27:04
64 Kate Kilpatrick FVO F 1972 01:27:15
65 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 01:28:01
66 Dave McQuillen SOLWAY M 1943 01:28:51
67 Brian Jackson SROC M 1946 01:29:10
68 Kate Turner SO F 1973 01:30:24
69 Anne Wilson AIRE F 1952 01:30:28
70 Margaret Willdig OD F 1953 01:30:40
71 Alan Mullock DEE M 1946 01:30:58
72 Paul Bloch DEVON M 1960 01:31:17
73 Simon Crocker DEE M 1959 01:31:23
74 J Brunton INVOC F 1953 01:31:53
75 Ted McDonald BOK M 1943 01:36:07
76 Marika Chandler F 1981 01:36:34
77 David Dann MDOC M 1956 01:37:33
78 Tony Wagg MDOC M 1945 01:39:30
79 Oonagh Grassie GRAMP F 1955 01:39:33
80 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:40:14
81 Graham Heap MDOC M 1961 01:40:55
82 Karen Clark EBOR F 1955 01:41:00
83 Dave Brown HALO M 1957 01:42:42
84 Dave Coustick FVO M 1945 01:43:39
85 Laura Clarke NGOC F 1980 01:47:05
86 Rowan Purkis LOC F 1954 01:49:30
87 John McLaren ESOC M 1945 01:49:38
88 Keith Dawson INT M 1958 01:49:48
89 Jeni Rowe ESOC F 1976 01:50:36
90 Rhona Fraser ESOC F 1956 01:54:04
91 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:54:38
92 Raymond Wren BL M 1946 01:56:49
93 ken naismith INVOC M 1944 02:03:37
94 Linda Hayles EPOC F 1954 02:03:52
95 Jennie Soulsby HH F 1976 02:04:51
96 Graham Tough SWOC M 1944 02:10:35
97 Rachel Mather MAROC F 1975 02:14:26
98 karen Ransley SAX F 1979 02:17:53
99 Ruth Gilbert BAOC F 1981 02:21:22
100 David Nichol AYROC M 1958 02:21:25
101 Sarah Gamble LVO F 1975 02:32:56
102 Linda Hulley SO F 1956 02:36:20
103 Toria Wimpenny DEVON F 1956 02:45:27
104 Rebecca Jackson DEVON F 1975 02:50:44
105 Hilary Scott BASOC F 1953 03:06:15
Showing results 1 - 105 of 105