Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Days 4 and 5 combined for UKOL, 05/08/2021

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C15 (W70) (length: 2.8km, climb: 120m, 9 controls)
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M20,M35) | UKOL C3 (M40,M45) | UKOL C4 (M18,M50) | UKOL C5 (M16,M55) | UKOL C6 (W18,W20,W35) | UKOL C7 (M60,W40,W45) | UKOL C8 (M65,W50) | UKOL C9 (W16) | UKOL C10 (M70,W55) | UKOL C11 (W60) | C12 | UKOL C13 (M75,W65) | C14 | UKOL C16 (M80,M85,W75,W80) | UKOL C17 (W85) | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | UKOL C2E (W21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Judith Holt DVO F 1950 00:47:34
2 Mary Williams ESOC F 1951 00:48:09
3 Andrew Bell BL M 1950 00:49:00
4 Liz Godfree DVO F 1948 00:49:31
5 Mike Godfree DVO M 1949 00:49:48
6 Helen Gardner EBOR F 1950 00:50:41
7 Brenda Rutter SROC F 1963 00:52:42
8 Jenny Wren BL F 1950 00:53:45
9 Karen Farley LOC F 1961 00:57:48
10 Julie Cleary LOK F 1964 01:01:02
11 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:01:31
12 Rachel Fawthrop ESOC F 1965 01:01:54
13 Susan Bright F 1966 01:02:12
14 Diana McClure SBOC F 1950 01:04:31
15 Mary O'Connell 3ROC F 1966 01:04:39
16 Karena Hanley ESOC F 1963 01:05:06
17 Trish Carmichael TINTO F 1948 01:06:20
18 Liz Orr CLYDE F 1960 01:08:07
19 George Engelhardt MV M 1951 01:09:52
20 Joan Noble INVOC F 1947 01:12:11
21 Sheila Strain ELO F 1948 01:12:32
22 Rosalind Taunton NGOC F 1950 01:13:16
23 Kath Speak MDOC F 1959 01:15:42
24 Peter Guillaume SYO M 1949 01:15:47
25 Penny Marsh SO F 1963 01:16:00
26 Lindsey Hensman FVO F 1948 01:16:34
27 Sheelagh Nichol AYROC F 1957 01:17:42
28 Catherine Rooney RR F 1960 01:18:07
29 Alison Saunders HH F 1959 01:19:18
30 Sue Hands WIM F 1948 01:19:24
31 Di Turner SO F 1951 01:20:05
32 Jane Stew OD F 1957 01:22:41
33 Foss Foster GRAMP F 1951 01:24:41
34 Miriam Rosen SROC F 1949 01:30:05
35 Claire Leitch SO F 1965 01:30:26
36 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:30:38
37 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:39:15
38 David Corp LOC M 1951 01:39:16
39 Raymond Finlay FERMO M 1951 01:41:42
40 Marion Shipman LOK F 1961 01:42:41
41 Karen Lewis QO F 1966 01:43:43
42 Lynda Robertson TAY F 1964 01:46:57
43 Melanie Elkington OD F 1961 01:47:02
44 Jenny Gostick HH F 1965 01:47:50
45 Julie Brook MDOC F 1947 01:48:20
46 Neil Croasdell EPOC M 1948 01:48:54
47 Helen Neild LOC F 1947 01:49:03
48 Trina Rogerson ELO F 1951 01:52:32
49 Helen O'Donoghue SOLWAY F 1962 01:52:50
50 Amanda Bailey SN F 1963 01:53:25
51 Alison Collins LVO F 1964 01:55:59
52 Dick Carmichael TINTO M 1948 01:57:32
53 Dave Walton LOC M 1951 01:58:16
54 Anne Kimberley DVO F 1960 02:02:34
55 Barbara Verity DEE F 1949 02:04:49
56 Denise Mullins SARUM F 1951 02:07:59
57 Helen Nisbet SMOC F 1961 02:09:07
58 Ali Parmenter MOR F 1965 02:10:54
59 Sheila Miklausic NGOC F 1948 02:14:55
60 Suse Coon ECKO F 1951 02:24:52
61 Alison Doyle MDOC F 1949 02:43:41
Showing results 1 - 61 of 61